To będzie hit tego lata w Polsce. Pływający dom wypływa na szerokie wody

Wizualizacja domu z zewnątrz i wewnątrz.
Wizualizacja domu z zewnątrz i wewnątrz. Youtube/Na Odrze
Nie obyło się bez problemów i opóźnień. Jednak już tej wiosny na Odrze rozpocznie się budowa pływającego domu. Małżeństwo Paluszków fundusze na jego stworzenie zebrało przez portal crowdfundingowy.

Zbiórka rozpoczęła się jesienią 2015 roku. Zakończyła się sporym sukcesem, bo z zaplanowanych 100 tysięcy złotych zebrano 120. Teraz Ola i Patryk Paluszek będą stawiać pierwszy w Szczecinie pływający domek.

Sama budowla miała zacumować przy Wyspie Grodzkiej już w zeszłym roku. Jak tłumaczą pomysłodawcy, opóźnienie terminu wynikało z problemów z porozumieniem się z wykonawcą oraz architektem domku. Teraz jednak zapewniają, że wszystko jest na dobrej drodze i już w marcu rozpoczną się pracę budowlane.

Ola i Patryk Paluszek wyjaśnili, jakie kroki będą po kolei podejmować. W kwietniu ma zakończyć się proces projektowy, w czerwcu dom ma być już w surowym stanie, a lipiec to czas wykończenia wnętrz. Czasu pozostało niewiele, bo premiera ma odbyć się w sierpniu, podczas finału regat The Tall Ships' Races. Po wakacjach natomiast domek będzie służyć jako przestrzeń dla działalności kulturalnej. Będzie również wynajmowany osobom, które wsparły jego budowę w trakcie kampanii na Wspieram To.

W założeniu, pływający domek będzie cumować nie tylko w Szczecinie. Będzie mógł dopłynąć również do innych miast, znajdujących się nad Odrą.

Źródło: Głos Szczeciński 24

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...