Wielki sukces warszawskiego start-upu. Dostał ponad 12 mln zł na konkurowanie z Ikeą i stolarzami na całym świecie

Taki regał można samemu zaprojektować w telefonie a następnie zamówić
Taki regał można samemu zaprojektować w telefonie a następnie zamówić Tylko.com
Robisz zdjęcie pokoju, wybierasz kształt i kolor regału, a następnie czekasz na przesyłkę. Dopasowany co do milimetra mebel składasz równie łatwo, jak ten ze szwedzkiego sklepu. To pomysł wart miliony – uznali inwestorzy i hojnie wspierają warszawski start-up Tylko.com.

Kupowanie idealnych mebli nie polega już na bieganiu z miarką i notesem, tkwieniu w kolejkach albo płaceniu góry pieniędzy stolarzowi. Aplikacja Tylko (działa na iOS, Androidzie, jest też wersja desktopowa) pozwala na zrobienie zdjęcia pomieszczenia, w którym chce postawić meble i ich wirtualne dopasowanie. W zasięgu aparatu musi się znaleźć jedynie biała kartka formatu A4, dzięki której aplikacja dopasowuje wymiary regału do dostępnej przestrzeni. Technologia AR (rozszerzonej rzeczywistości) pozwala na wirtualne wstawienie szafki o prawie dowolnie wybranym kształcie i kolorze. Tak zaprojektowany mebel można następnie zamówić. W ten sposób da się dopasować regały do dowolnego wnętrza – domu, biura czy sklepu.

Stojący za technologią start-up Tylko.com zebrał właśnie 3,1 mln dolarów finansowania w rundzie A. Inwestorami są Paua Ventures, G+J Digital Ventures, Experior Venture Fund i Daftcode Ventures.

– Wiemy, że kupno mebli bywa dla wielu ludzi koszmarem. Jest czasochłonne, wymaga poruszania się w zgiełku i po zatłoczonych sklepach, by znaleźć idealny model wśród standardowych produktów. Potem trzeba to przywieźć albo zapłacić za transport. Proces montażu jest często żmudny a na końcu okazuje się, że produkt jest bardzo niskiej jakości – mówi Jacek Majewski, współtwórca Tylko.

Start-up działa niespełna półtora roku, ale ma już ok. 3000 klientów na całym świecie, głównie w Europie (krajach niemieckojęzycznych i Wielkiej Brytanii), ale też w Japonii, Izraelu, Australii i USA.

Ekipa Tylko przyłożyła dużą uwagę do prostoty i łatwości obsługiwania aplikacji. Działa ona płynnie dzięki procesowi projektowania parametrycznego.

– Pozwala to stworzyć kontrolowane środowisko, w którym klient może poruszać się za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika, na przykład suwaków – wyjaśnia współzałożyciel start-upu, Mikołaj Molenda. – Wynikiem jest produkt stworzony przez projektanta, ale dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.


Do produkcji mebli jest używane drewno z fińskich lasów brzozowych. Klienci muszą poczekać od 3 do 6 tygodni na realizację zamówienia. Dostawa na terenie Europy jest bezpłatna, dodatkowo start-up oferuje 100 dni na zwrot produktu, jeśli nie zadowoli on klienta.

Źródło: TechCrunch

Napisz do autora: konrad.baginski@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...