Drastyczne obrazki na paczkach papierosów już nie będą straszyć. Na rynku pojawił się zupełnie nowy produkt

Nowe opakowania mają zniechęcać do palenia.
Nowe opakowania mają zniechęcać do palenia. INN:Poland
Były pokrowce na telefony, laptopy czy czytniki e-booków. Ostatnia zmiana w wyglądzie paczek papierosów, która nakazuje drukowanie dosadnych wizualizacji konsekwencji tego nałogu, doprowadzila do pojawienia się na rynku zupełnie nowego produktu. Tak, można już kupić pokrowce na opakowania pełne szkodliwej przyjemności.

Jak się okazuje, widok zniszczonych nałogiem płuc czy szkodliwych skutków palenia dla dzieci wzbudza dyskomfort palaczy. Jednak najbardziej zatwardziali z nich mają swoje sposoby, by nie musieć oglądać, jakie są konsekwencje swojego nałogu. Są tacy, którzy obklejają kupione paczki. Inni zamazują grafiki, a pozostali je obdrapują. Przedsiębiorcy jednak już poczuli okazję do zarobku.

Okazuje się bowiem, że można już kupić specjalne pokrowce wielokrotnego użytku. Etui na paczkę papierosów kosztuje około 22 zł. Wyglądem przypominają te na telefony, do tego są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Fiolet, błękit, róż, czy panterka – do wyboru, do koloru.

Eksperci oceniają jednak zmianę w wyglądzie paczek na plus. Jak podkreśla Łukasz Balwicki z Poradni Leczenia Zespołu Uzależnienia od Tytoniu, wygląd ma odstraszyć przede wszystkim młodzież i dzieci, które zobaczą, że papierosy mogą prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji.


Polacy już teraz palą coraz mniej. W zeszłym roku spaliliśmy 50 miliardów papierosów, mniej o 1,7 proc. niż w 2015 r. Pojawia się jednak inny problem: rosnący przemyt, który zawyża krajowe statystyki.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...