Naładuj telefon bez kabla. Do Polski wchodzi właśnie nowa metoda ładowania smartfonów. Ale nie ma nic za darmo

System Powermat w Warszawskim barze HulaKula.
System Powermat w Warszawskim barze HulaKula. Mat. prasowe
Nie musisz już nerwowo szukać kontaktu, kiedy bateria w telefonie niebezpiecznie zbliża do zera. Do Polski wchodzi właśnie technologia Powermat. Ma nieść obopólne korzyści: klienci sklepów czy barów będą mogli bezprzewodowo naładować telefon, a dla właścicieli takich punktów odda w ręce nowe narzędzie do komunikacji marketingowej.

System Powermat wykorzystuje ładowanie przez indukcję elektromagnetyczną. Lokale, które zdecydują na jego zainstalowanie, wyposażone są w specjalne maty wbudowane w stoliki. Do naładowania telefonu potrzebna jest darmowa aplikacja – Powermat – dostępna na systemy Android oraz iOS. Później wystarczy tylko położyć urządzenie w wyznaczonym miejscu. Pierścienie ładujące , PowerRingi, umożliwiają ładowanie również tych telefonów, które nie są fabrycznie dostosowane do ładowania bezprzewodowego.

Powermat pozwala właścicielom zwiększyć przychody, podkreślają przedstawiciele firmy. Jak? Zarówno przez pozyskanie nowych, jak i zaangażowanie obecnych klientów, np. dzięki możliwości wyświetlania w czasie rzeczywistym spersonalizowanych informacji o promocjach.

Czy ludzie chcą ładować telefony bez konieczności podpinania ich do gniazdka? Powermat Technologies twierdzi, że tak. Powołuje się na badania przeprowadzone na użytkownikach systemu w Stanach Zjednoczonych. Wynika z nich, że 93 proc. respondentów wybierze miejsce, w którym znajduje się możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu. Tyle samo poleci to miejsce swoim przyjaciołom. 86 proc. ankietowanych spędzi w takim miejscu więcej czasu niż w lokalu bez takiego rozwiązania, zaś 85 proc. uważa, że system Powermat znacząco poprawia wizerunek marki lokalu.


Lista PowerSpotów dostępna jest zarówno w aplikacji, jak i pod tym adresem.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...