Ciężkie czasy dla sklepów w Polsce. Handlowy potentat chce zamknąć kilkanaście dużych placówek

W 2016 roku Eurocash odnotował spadek zysków netto o 17,5 procent
W 2016 roku Eurocash odnotował spadek zysków netto o 17,5 procent 123rf.com/Andryi Popov/zdjęcie seryjne
Grupa Eurocash, do której należą takie sieci jak Delikatesy Centrum, Abc i hurtownie Cash & Carry podjęła decyzję o zamknięciu części sklepów. Na razie chodzi o trzy hurtownie, ale firma nie wyklucza, że w najbliższych latach likwidacji może ulec nawet 17 placówek.

Decyzja grupy jest wynikiem spadających zysków. W 2016 roku Eurocash odnotował pod tym względem spadek o 17,5 procent – do 190 mln złotych netto. W związku z tym zarząd podjął decyzję o zamknięciu w I kwartale 2017 roku trzech hurtowni Cash & Carry. Dalsze działania będą uzależnione od analizy zachowań konsumentów.

– Po analizie efektów, z każdym kolejnym kwartałem podejmowana będzie decyzja o ewentualnym zamknięciu kolejnych placówek. Zarząd Eurocash oczekuje, że w ciągu 2 lat maksymalna liczba potencjalnych zamknięć nie będzie większa niż 17 placówek Cash & Carry" – czytamy w raporcie.

Grupa Eurocash koncentruje się jednocześnie na rozwijaniu swojej sieci franczyzowej. Liczba sklepów prowadzonych w tym modelu pod szyldem „Delikatesy Centrum” ma wzrosnąć w tym roku o 80 placówek. A już w tej chwili grupa skupia je w liczbie 1086 supermarketów. Oprócz tego ma 190 hurtowni Cash & Carry i ponad 8,6 tys. sklepów „Abc”.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...