Ikea szykuje w Polsce gigantyczną inwestycję. Na 25 hektarach wybuduje centrum handlowe, sklep, amfiteatr i skatepark

Ikea zamierza postawić w Zabrzu centrum handlowe o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych
Ikea zamierza postawić w Zabrzu centrum handlowe o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych mat. pras.
Z takim rozmachem jeszcze nad Wisłą nie mieliśmy do czynienia. Ikea kupiła 25 hektarów powierzchni w Zabrzu i zamierza tam postawić wielkie centrum handlowe z przestrzenią rekreacyjno-rozrywkową. Koszt całej inwestycji to 150 mln euro.

Czegoś takiego Zabrze (i nie tylko) jeszcze nie widziało. Szwedzki koncern zamierza postawić w rejonie ulic Lompy i Skargi ogromne centrum handlowe o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, z czego 3/4 zajmować będzie Ikea, a reszta zostanie rozdysponowana między 125 sklepów.

Najciekawsze wydaje się jednak to, co Szwedzi mają zamiar postawić obok centrum. W części rekreacyjno-rozrywkowej, która ma zająć 5 ha, znajdzie się m.in. dla terenowy amfiteatr, skatepark, ogrody, kilka boisk sportowych i plac zabaw dla dzieci. Swoje miejsce mają znaleźć również amatorzy grillowania oraz... tresury psów.

Mała rewolucja czeka również infrastrukturę. Skandynawska sieć zamierza zbudować aż 6 rond, co wiąże się z przebudową okolicznych dróg i budową nowych, dzięki którym będzie można dotrzeć do tego zabrzańskiego kolosa.

Spółka zapowiada, że pod względem architektonicznym obiekt ma łączyć ze sobą akcenty skandynawskie i śląskie. Co ciekawe, ma dotyczyć to również ofert sprzedażowej.

Grunt pod budowę kupiła spółka Ikea Centres, która kupiła działkę za 22 mln euro w czerwcu 2014 roku. Budowa centrum handlowego ma ruszyć na przełomie maja i czerwca. Jego ukończenie planowane jest pod koniec 2019 roku.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...