Kawa bez płacenia w Sphinxie i Chłopskim Jadle. Oto sposób, żeby załapać się na niecodzienną promocję

Restauracja sieci Sphinx.
Restauracja sieci Sphinx. Fot. Marek Krzakała / Agencja Gazeta
Menedżerów naszego rodzimego potentata na rynku gastronomicznym najwyraźniej ogarnął nastrój liryczny, może nawet refleksyjny. W przypadający 21 marca Światowy Dzień Poezji lokale należące do obu sieci wezmą udział w międzynarodowej akcji „Pay with a poem” („zapłać wierszem”). W jej ramach klienci, którzy napiszą wiersz na specjalnym blankiecie dostępnym w restauracjach, będą mogli wymienić swoje dzieła na bezpłatną kawę.

Zdaniem Doroty Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, dzięki tej akcji będziemy mieli okazję choć na chwilę zwolnić obroty. - Stworzenie wiersza wymaga namysłu, zatrzymania się na chwilę. W dzisiejszych czasach, kiedy zdecydowana większość ludzi żyje „w biegu”, nie ma zbyt wiele czasu na refleksję. Pisanie poezji daje możliwość skupienia, oderwania się od codziennych spraw i przejścia do świata emocji, albo po prostu zabawy słowem – podsumowuje wiceszefowa sieci.

„Zapłać wierszem” nie jest jednak naszą rodzimą inicjatywą – to akcja producenta kwy Julius Meinl, który co roku wciąga w zabawę w tworzenie liryki tysiące konsumentów swojej kawy na całym świecie.

Akcja będzie realizowana w 95 restauracjach działających pod szyldem Sphinx oraz 13 korzystających z brandu Chłopskie Jadło. Dzięki promocji sieć chce zapewne ugruntować swoją pozycję jako lider rynku casual dining.

Menedżerowie Sphinxa próbują też modyfikować menu swoich restauracji: dokładnie miesiąc temu do karty trafiło sześć dań inspirowanych przepisami libańskiej mistrzyni kuchni, Samar Khanafer. Od 22 lutego do końca kwietnia można próbować np. wyrafinowanej oferty „Kifta, zaa'atar i daktyle” jej autorstwa.

Źródło: dlahandlu.pl

Napisz do autora: mariusz.janik@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...