Sieć RTV AGD zrobiła promocję, która doprowadziła klientów do pasji. "Zrobiliście sobie reklamę, że szok"

Superpromocja na stronie RTV Euro AGD okazała się pomyłką?
Superpromocja na stronie RTV Euro AGD okazała się pomyłką? facebook.com/RTV Euro AGD
Prawdopodobnie awaria, a nie jak pierwotnie myśleli klienci, promocja, była przyczyną bardzo niskich cen na sprzęt fotograficzny w sklepie internetowym RTV Euro AGD. Sklep anulował zamówienia, ale kupujący są wściekli. – Oszuści, zrobiliście sobie taką reklamę, że szok – komentuje jeden z internautów.

W nocy z 21 na 22 marca sieć zorganizowała dla swoich klientów nocną promocję, trwającą od 21 do 9 rano. Szczególną uwagę mógł zwrócić przede wszystkim obiektyw Canon EF 24, który został przeceniony o 7,5 tys. złotych – do zaledwie 1599 złotych.

Internauci rzucili się na ofertę, nad ranem sklep anulował jednak wszystkie zamówienia i poinformował, że zamierza zwracać pieniądze. – Za bezczelne kłamanie, że ""Anulowane z powodu wyczerpania zapasu to ja podziękuję. Po co wystawiacie towar, skoro nagle wszystkie towary znikają z magazynu? (pisownia oryg.) – komentuje jeden z nich. – Jest coś takiego jak etyka w biznesie. Wy niestety jej nie posiadacie – dodaje kolejny.

Wiele wskazuje jednak na to, że sklep, poza stratami wizerunkowymi, nie ma się czego obawiać. W regulaminie RTV Euro AGD moment zawarcia umowy jest określana jako moment, w którym zamówienie zostanie zatwierdzone przez pracownika sklepu. A więc formalnie wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Dlaczego jednak w ogóle doszło do takiej sytuacji. W aż tak potężne braki w magazynie ciężko uwierzyć. Wycofywanie się sklepu z zamówień może być związane z błędem, jaki pojawił się na stronie. Jeżeli jednak ceny wyświetlały się nieprawidłowo, klienci mogli poczuć się oszukani – w momencie, gdy dokonywali zakupu na górze witryny widniał wielki napis „Nocna promocja – nawet do 70 proc. taniej”.

Próbowaliśmy skontaktować się z działem marketingu EURO-net. Odpowiedź sklepu zamieścimy, gdy tylko otrzymamy odpowiedź.

[Aktualizacja]

– W nocy z dnia 21 na 22 marca prowadziliśmy naszą cykliczną akcję "Nocna promocja" na euro.com.pl. Jedną z atrakcji był przeceniony obiektyw Canon EF 24-70 mm f/2.8 L II USM na 1.599 złotych. Oferta wzbudziła zainteresowanie kupujących i znalazło się wielu chętnych. Po wyczerpaniu zapasów magazynowych system powiadamiał kupujących o braku produktu i anulowaniu ich zamówienia. Każdego zawiedzionego przepraszamy. Tych którzy dokonali zakupu po promocyjnej cenie i dostali mail potwierdzający, zapewniamy iż produkt zostanie dostarczony w najbliższych dniach. Regulamin naszego sklepu zakłada, iż każdy zakup musi zostać potwierdzony telefonicznie lub mailowo przez pracownika naszego sklepu – powiedział INN:Poland Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...