Nie dostał zapłaty za dwa miesiące stażu, więc napisał o tym na Wykopie. Poszkodowanych może być nawet 11 tys. osób

To może być początek problemów firmy.
To może być początek problemów firmy. Zrzut ekranu/Polsat News
Opisana w internecie sytuacja pokazuje, jak istotne jest sprawdzenie, kto pośredniczy w znalezieniu pracy. Jeden z internautów opisał swoje doświadczenia z pośrednikiem. Ma on obecnie problem ze zdobyciem i podpisaniem umowy i wypłatą pensji za swoją pracę za ostatnie dwa miesiące.

Poirytowany internauta przedstawił w swoim wpisie korespondencję, jaką otrzymał:

Otrzymałem dzisiaj informacje o zakończeniu projektu, skan pisma w załączniku. Dzisiaj również rozwiązuję swoją umowę z winy pracodawcy (zaleganie z pensją). Firma Enterprise Investment Zarządzanie Ryzykiem nie wywiązała się z umowy w związku z czym mogą Państwo zakończyć swoje staże. Jeżeli chodzi o wypłaty stypendium za luty Państwa dokumenty zostały przekazane, jest szansa na wypłatę, niestety nie uzyskałem żadnej wiążącej odpowiedzi kiedy to nastąpi. W sprawie dalszych działań sugeruję kontaktować się z WUP-em lub korespondencyjnie z siedzibą firmy we Wrocławiu. Niestety nie mam adresów mailowych do wszystkich z Państwa, dlatego proszę o przekazanie tej informacji między sobą. Z mojej strony dziękuję za współprace i życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej. 

Wykopowicz nie wie, co zrobić, bo nie opłacono mu jeszcze zaległych pensji za dwa miesiące stażu. I choć można łatwo podważyć wiarygodność takiego wpisu, Enterprise Investment  Zarządzanie Ryzykiem jest już znane organom ścigania. I to nie tylko wrocławskim, gdzie firma ma swoją siedzibę główną. W październiku 2016 roku Prokuratura Okręgowa w Toruniu wszczęła śledztwo przeciw firmie. Powód? EI wygrała bowiem przetarg na aktywizację bezrobotnych w regionie. Problem w tym, że podejrzewano firmę o fikcyjne zatrudnianie, które zawyżało statystyki. Szefowa przedsiębiorstwa zdementowała te pogłoski.

Jednak na początku marca 2017 roku policjanci z Wrocławia zdecydowali się zatrzymać 10 osób, związanych z firmą. Podejrzewają, że razem z organizatorem stworzyli sieć firm, wśród których znalazła się również El Global – której NIP jest taki sam jak Enterprise Investment. Mężczyzna, który stoi za zorganizowaniem całej siatki fikcyjnych przedsiębiorstw, ma ponad 60 zarzutów.

Policja podejrzewa oszustwa na kwotę nie mniejszą niż 6,7 mln zł. Pieniądze miały zostać zdobyte przez wprowadzanie osób fizycznych i banków w błąd co do istotnych warunków umów. Do tego doprowadzono pokrzywdzonych (blisko 11 tys. osób) do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie blisko 80 milionów złotych z tytułu opłat pośrednictwa, podaje serwis Polsat News.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...