„Najgorsze jest szczucie przeciw sobie grup Polaków”. Masowa akcja skarg na TVN i TVN24: żądano odebrania im koncesji

Studio stacji telewizyjnej TVN.
Studio stacji telewizyjnej TVN. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Jak się okazuje, w ubiegłym roku bez większego rozgłosu prowadzono kampanię pod hasłem cofnięcia koncesji na nadawanie stacji TVN i TVN24. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło w sumie 13,6 tysięcy skarg i wniosków. 12,1 tysiąca dotyczyło wspomnianych koncesji.

Właściwie wszystkie pisma w tej sprawie miały tę samą treść. Żadanie odebrania koncesji motywowane było „kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych”. „Wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej, a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność” - pisali sygnatariusze petycji.

Wśród nich znalazła się również posłanka Krystyna Pawłowicz, która w swojej skardze zarzucała stacjom tworzenie „przemysłu pogardy”, „napadów medialnych”, „aktów nienawiści”, „demoralizowania opinii publicnej, w tym dzieci”. Rada miała wezwać stację do unikania takich nararcji w przyszłości.

Kampania dalece przebiła protesty w sprawach obyczajowych (program „Randka w łóżku”), abonamentu czy reklam.

Cytowane wyżej dane opisał portal dziennik.pl na podstawie dorocznego raportu z działań Rady. „W skargach dotyczących programu znalazły się zarzuty odnośnie braku obiektywizmu dziennikarz w telewizyjnych audycjach informacyjnych, zarówno w programach telewizji publicznej, jak i największych stacji komercyjnych” - wspominają dla równowagi autorzy raportu. Tyle że skarg na audycje informacyjne było zaledwie nieco ponad 600 – a ich liczba wyraźnie wzrosła w porownaniu do lat poprzednich.


Źródło: Dziennik.pl

Napisz do autora: mariusz.janik@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...