Słynna amerykańska marka wchodzi na polski rynek. Z tej okazji rozdaje lody za darmo

Lody Ben&Jerry
Lody Ben&Jerry Twitter
Amerykańskie lody Ben & Jerry's można już kupić w Polsce. Tylko 4 kwietnia będzie można spróbować ich za darmo. Dlaczego akurat dziś? Firma już po raz 38. w swej historii obchodzi święto Free Cone Day. W jego ramach co roku rozdaje za darmo ponad milion lodów. Będą mieli na to szansę ci, którzy znajdą się na warszawskim dworcu PKP Śródmieście. Poza tym fani marki będą mogli wyrazić poparcie dla idei Sprawiedliwego Handlu i współtworzyć temu poświęcony pamiątkowy plakat przy pomocy eko farby.

W Polsce słynne lody będą dostępne w sześciu wariantach smakowych i opakowaniach o pojemności pół litra i 100 mililitrów. Chodzi tu m.in. o Chocolate Fudge Brownie z kawałkami czekolady czy Phish Food, także czekoladowe, z dodatkiem pianek i karmelu. Firma sprzedaje także na polskim rynku sorbety i jogurty. Produkty Ben & Jerry's można dostać m.in. w warszawskich centrach handlowych, m.in. w CH Panorama.

Najsłynniejsze smaki Ben & Jerry's to m.in. Vermonster, z dodatkami m.in. bananów, ciasteczek czekoladowych czy bitej śmietany, oraz Chubby Hubby, lody waniliowe wymieszane z masłem orzechowym. Z tym drugim smakiem wiąże się ciekawostka. W 2009 roku zmieniły nazwę na Hubby Hubby, co było związane z poparciem legalizacji małżeństw tej samej płci.

Firma deklaruje politykę zgodnie z którą żaden z pracowników nie powinien mieć wynagrodzenia przekraczającego pięciokrotność najniższych zarobków w przedsiębiorstwie.

Ben & Jerry's to marka założona prawie 40 lat temu przez dwóch Amerykanów, Bena Cohena i Jerry’ego Greenfielda. Są przyjaciółmi z dzieciństwa, pochodzą z Nowego Jorku. Marka jest obecna w 36 krajach na świecie. Lody te charakteryzują się kilkudziesięcioma wariantami smakowymi i dodatkami takimi jak ciasteczka czy sosy.
Trwa ładowanie komentarzy...