Przełomowy wyrok polskiego sądu. Ojciec skazany za publikację zdjęcia nagiego potomka na Facebooku

Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Kompletnie goły dwulatek w jednym ręku trzyma butelkę po piwie, w drugiej swoje przyrodzenie. Dumy ojciec robi mu zdjęcie i wrzuca na Facebooka. Niezbyt mądre, na dodatek karalne – w Polsce zapadł pierwszy wyrok za „parental trolling”. Trzy miesiące pozbawienia wolności.

Sprawa ciągnęła się aż 4 lata. Na policję a następnie do prokuratury zgłosiła się matka chłopca, którego ojciec sfotografował a zdjęcie udostępnił na Facebooku. Mimo jej próśb nie usuwał zdjęcia.Kiedy zrobili to administratorzy serwisu, wrzucił zdjęcie ponownie, jednak tym razem wykadrowane, by nie było widać genitaliów dziecka.

Sytuacja miała miejsce w 2012 roku, proces był długi, bo ukarany ojciec składał apelację. Sąd pierwszej instancji wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności. W drugiej zmniejszono ten okres do trzech miesięcy.

Ojciec chłopca (dziś już 6-letniego) twierdzi jednak, że odwoła się do wyższych instancji – Sądu Najwyższego oraz trybunału w Strasburgu. Dodaje, że czuje się artystą a fotografowanie własnego dziecka jest jego prawem.

Źródło: Polityka.pl
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...