Prosty sposób na to, jak zwiększyć sprzedaż o 100-200 proc. Ciekawe wyliczenia polskiego biznesmena

Ta faktura nie pozostawia wątpliwości, gdzie opłaca się prowadzić biznes.
Ta faktura nie pozostawia wątpliwości, gdzie opłaca się prowadzić biznes. Facebook/ragni.net
Jest prosty sposób na to, jak zwiekszyć sprzedaż o 100-200 procent - pisze Rafał Agnieszczak, twórca sukcesów kilku biznesów internetowych, m.in. fotka.pl. Właściwie można to osiągnąć jedną decyzją. Ten sposób to zamknięcie firmy w Polsce i zarejestrowanie jej w raju podatkowym, gdzie podatki są albo znikome, albo nie ma ich w ogóle - takie rozwiązanie Agnieszczak radzi na Facebooku, pokazując przykłady dwóch firm, polskiej i brytyjskiej.

Jak widać, są na polskim rynku równi i równiejsi. Rejestracja spółki w rajach podatkowych to gwarancja większych zysków. — Matematyka jest prosta. Odpada ci VAT (23%), odpada dochodowy (19%), a cennik pozostaje ten sam — pisze Agnieszczak.
Czyli w sumie mamy 42 procent przewagi cenowej. A skąd 100-200 proc. przewagi? Zdaniem Agnieszczaka, wynika to właśnie z owej 42-procentowej przewagi cenowej. Pieniądze można przeznaczyć na promocję sprzedaży. A to znacząco zwiększa przewagę nad konkurencją.

Agnieszczak przytacza tu przykład dwóch swoich zakupów, na które wziął faktury: materaca z brytyjskiej firmy Evesleep i fototapety z polskiej firmy Pixers. Pierwszą fakturę wystawiła firma zlokalizowana w Wielkiej Brytanii, drugą, rodzima Pixers, która mieści się… w Saint Vincent i Grenadynach na Karaibach. Materac przyszedł z Belgii, a fototapeta ze Szczecina. Nadawcą zaś była firma.
W rajach podatkowych zarejestrowanych jest obecnie 3 mln firm, w tym 200 z Polski. Tak wynika z wyliczeń Bisnode Polska dla "Dziennika Gazety Prawnej". To jednak tylko część problemu. Niektóre kraje nie zostały bowiem w badaniu sklasyfikowane jako raje podatkowe, np. Cypr. Tylko w nim według Bisnode zarejestrowanych jest aż 1114 polskich firm.
Trwa ładowanie komentarzy...