Warszawski Mordor wpadł w oko Goldman Sachs. Amerykanie polują na okazje

W ręce Amerykanów wpadły m.in. nieruchomości zlokalizowane w warszawskim Mordorze – Trinity Park czy Marynarska Point I
W ręce Amerykanów wpadły m.in. nieruchomości zlokalizowane w warszawskim Mordorze – Trinity Park czy Marynarska Point I Adam Stępień/Agencja Gazeta
Goldman Sachs przejął europejskie aktywa od Savills Investment – podaje Puls Biznesu. A tam – same perełki. W ręce Amerykanów wpadły m.in. nieruchomości zlokalizowane w warszawskim Mordorze – Trinity Park III czy Marynarska Point I.

Savills Investment Management to globalna spółka, która świadczy usługi w branży obrotu nieruchomościami. Posiada międzynarodową sieć ponad 700 biur i przedstawicielstw w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. W jej rękach znajdowały się również największe biurowce w Polsce. Teraz oddaje jednak pola jednemu z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Należąca do Goldman Sachs spółka ELQ wraz z bankiem Caceis kupiła od SI nieruchomości także we Francji, Niemczech, Włoszech, Finlandii i Węgrzech. Jak podaje Puls Biznesu, polska część aktywów warta jest około 300-400 mln euro.

Co w tym worku znaleźli finansiści z Goldman Sachs? M.in. umiejscowione w słynnym warszawskim Mordorze biurowce Trinity Park III i Marynarska Point I. W portfelu GS znajdą się również nieruchomości zlokalizowane w Gdańsku (Arkońska Business Park) i Łodzi (Łódź 1).

źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...