Czekoladki w Biedronce łudząco podobne do produkcji Wedla. Klienci donoszą na dyskont

Z lewej czekolady Magnetic. Z prawej - Wedel. Czy ich opakowania są łudząco podobne?
Z lewej czekolady Magnetic. Z prawej - Wedel. Czy ich opakowania są łudząco podobne? Mat. prasowe
Nie opadł jeszcze kurz po ostrej potyczce Grycana z Lidlem, a zaczyna się nowa wojenka dotycząca (rzekomego) podobieństwa opakowań słodkości. Prawnicy Wedla utrzymują, że dostępne w sieci Biedronka czekolady Magnetic są łudząco podobne do ich produktów.

Zwrócili na to uwagę ponoć po pytaniach klientów, czy Wedel robi czekolady dla portugalskiej sieci dyskontów. Nie robi, więc prawnicy Lotte Wedel uznali, że coś jest na rzeczy, bo opakowania marki własnej Biedronki zbyt mocno przypominają ich własne. — Zaczęliśmy otrzymywać pytania od klientów, czy jesteśmy producentem marki własnej tabliczek czekoladowych dla Biedronki i co sądzimy o podobieństwie opakowań. Dla nas to sygnał, że produkty te można pomylić. Podkreślamy, że nie mamy nic wspólnego z czekoladami Magnetic. Niepokoją nas wszelkie produkty,które mają opakowania podobne do naszych — mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Maciej Herman, członek zarządu Lotte Wedel

Na razie obie strony powstrzymują się od mocnych komentarzy, które mogłyby zaostrzyć relacje. Lotte Wedel nie mówi, co zamierza zrobić, Biedronka podkreśla, że ich marka Magnetic jest na rynku od – bagatela – 11 lat, a opakowania są na tyle różne, że nie sposób ich pomylić.

Warto przypomnieć, że stosunki Biedronki i Wedla co jakiś czas ulegają ochłodzeniu. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu, gdy sieć wypuściła pianki w czekoladzie pod nazwą „Ptasie Mleczko”. Ta nazwa jest jednak zastrzeżona przez Wedla.

Ale i Wedel ma identyczny problem, bo wznowił produkcję Delicji, uprzednio udzieliwszy licencji na nazwę innej firmie produkującej słodycze. Sprawa sądowa jest w toku.

Źródło: PB.pl
Trwa ładowanie komentarzy...