Hit szkolnych korytarzy i podwórek lat 90. powraca. Podrabiana niezliczoną liczbę razy zabawka wskrzeszona!

Słynna japońska zabawka Tamagotchi.
Słynna japońska zabawka Tamagotchi. Wikipedia
To zwierzątko towarzyszyło wielu z nas przez cały dzień. Twórcy Tamagotchi, bo tak nazywa się słynne jajko firmy Bandai z grą elektroniczną na prostym wyświetlaczu, na 20-lecie gadżetu postanowiło przywrócić go do sprzedaży. Jajko ma być nieco mniejsze, ale nawiązujące do swoich najlepszych klasycznych wzorców, czyli prostej, czarnej rozpikselowanej grafiki na wyświetlaczu.

Elektroniczna zabawka szczyt popularności przeżywała w drugiej połowie lat 90. Stworzył ją Aki Maita. Ma kształt jajka, posiada trzy przyciski, wyświetlacz, a steruje nią komputer. Zabawa polega na karmieniu, myciu, sprzątaniu po zwierzątku, leczeniu z chorób.

Pierwsza wersja Tamagotchi powstała w 1996 r. Na początku zabawy dostępne były tylko podstawowe funkcje, ale w miarę jak zwierzątko rosło pod wpływem odpowiedniego zajmowania się nim, opieka nad nim stawała się coraz trudniejsza. Można było karmić je hamburgerem czy ciastkiem. Druga wersja zwierzątka miała tylko niewielkie zmiany.

Przełom przyniosła wersja V1, którą wydano w 2004 roku. Stworki mogły się ze sobą bawić, wzajemnie się odwiedzać, wręczać sobie prezenty, a nawet się rozmnażać.

Słynna zabawka TamagotchiŹródło: Dziennik Łódzki
Trwa ładowanie komentarzy...