Ten najlepszy wieżowiec przyszłości zaprojektowali polscy inżynierowie. Ma zlikwidować palący problem

Projekt Mashambas autorstwa dwóch inżynierów z Gliwic.
Projekt Mashambas autorstwa dwóch inżynierów z Gliwic. Materiały prasowe
Projekt polskich inżynierów z Gliwic zwyciężył w prestiżowym amerykańskim konkursie magazynu eVolo na wieżowiec, który najlepiej odpowiada wyzwaniom XXI wieku.

Wieżowiec architektów z Gliwic, Mateusza Frankowskiego i Pawła Lipińskiego, zostawił w pokonanym polu 443 inne projekty z całego świata. To mobilne centrum edukacyjnem, dedykowany jest Afryce Subsaharyjskiej. Składa się z prostych modułów i wydrążonej wewnątrz spirali. Budowa umożliwia zarówno łatwą budowę, rozbieranie jak i transport wieżowca.

W budynku miałyby odbywać się szkolenia w zakresie technik rolniczych, zwiększających możliwości upraw, a co za tym idzie, zmniejszenia głodu w tych dotkniętych suszą rejonach. Rolnicy z jednej strony mieliby uczyć się, jak skutecznie uprawiać pole i hodować zwierzęta, z drugiej: także podstawowych umiejętności marketingowych.

Drugie miejsce w konkursie zajęły pionowe fabryki autorstwa Tianshu Liu i Linshen Xie z USA, stworzone z myślą o najbardziej zaludnionych miastach. Trzecie miejsce zajął projekt Espiral 3500, którego autorem jest Hiszpan Menchero Ortiz de Salazar. Jego wieżowiec ma przeciwdziałać przeludnieniu w obszarach atrakcyjnych turystycznie.


Źródło: TVN24bis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...