Ten woreczek może zastąpić plastikowe butelki na wodę. Można go nawet zjeść

Ten rewolucyjny woreczek może zastąpić plastikowe butelki
Ten rewolucyjny woreczek może zastąpić plastikowe butelki Skipping Rock
Skipping Rocks to londyński start-up, który stworzył coś, co może skończyć z masową produkcją butelek na wodę. To biodegradowalne woreczki Ooho, które są jadalne.

Młodzi londyńscy marzyciele chcą, byśmy po prostu przestali śmiecić. Ważnym krokiem ma być zastąpienie butelek z tworzyw sztucznych, które potrafią rozkładać się przez setki lat. Jadalne woreczki zbudowano z ekstraktu z wodorostów. Choć są bezsmakowe, to można je przyprawić. A także pokolorować.

Woreczki powstają poprzez zanurzenie kulek lodu w roztworze chlorku wapnia i brunatnych glonów. W ten sposób tworzy się cienka błona. Można w niej zrobić cienką dziurkę i wlać wodę do ust. Równie dobrze błonę można po prostu zjeść.

Produkcja jednego woreczka kosztuje kilka groszy. Emituje pięć razy mniej dwutlenku węgla niż produkcja jednej plastikowej butelki. Start-up zebrał już fundusze na komercjalizację wynalazku na platformie społecznościowej CrowdCube. To 800 tys. funtów, co jest kwotą dwukrotnie większą niż zakładał cel przedsięwzięcia.

Źródło: Skippingrockslab , CoNowego
Trwa ładowanie komentarzy...