Polska Akademia Nauk wprowadza swoją pierwszą spółkę na giełdę. To kuźnia nowych talentów

Polska Akademia Nauk.
Polska Akademia Nauk. Wikipedia
Scope Fluidics, spółka technologiczna, której udziałowcem jest Instytut Chemii Fizycznej PAN, szykuje się do debiutu na New Connect. To pierwszy taki przypadek w historii.

Scope Fluidics zajmuje się projektowaniem urządzeń do celów medycznych i biotechnologicznych. Właśnie szykuje się do przekształcenia w spółkę akcyjną. Projekt to jeden z niewielu pozytywnych w Polsce przykładów w zakresie współpracy nauki i biznesu. Instytut Chemii Fizycznej PAN wykupił udziały w spółce w 2011 roku, wówczas było to eksperymentalne posunięcie, gdyż instytuty PAN nie mogły z przyczyn prawnych powoływać spółek w celu komercjalizacji.

Scope Fluidics to także inkubator start-upów technologicznych. Zapewnia im pomoc prawną, finansową i infrastrukturalną w celu przeobrażenia się projektów w firmy typu start-up. Koncentruje się głównie na młodych projektach z zakresu diagnostyki i ochrony zdrowia. W ramach inkubacji współpracują lekarze, personel medyczny, kierownicy projektów, inżynierowie i naukowcy.

Scope Fluidics powstała w 2010 roku w Instytucie Chemii Fizycznej. Ściśle współpracuje ze środowiskiem akademickim, łącząc spojrzenia medycyny i przemysłu.

Źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...