Youtuber obszedł stragany i zbudował własnego iPhone'a. Kosztował go 2 razy mniej niż w sklepie

Amerykański developer Scotty Allen podczas wizyty w Chinach postanowił zbudować własnego iPhone'a
Amerykański developer Scotty Allen podczas wizyty w Chinach postanowił zbudować własnego iPhone'a youtube.com/Strange Parts
Amerykański developer Scotty Allen podczas wizyty w Chinach postanowił zbudować własnego iPhone'a. Youtuber wszystkie potrzebne części kupił u „przydrożnych” sprzedawców.

Cały proces Amerykanin opisał w 24-minutowym materiale. Chodząc od stoiska do stoiska w chińskim mieście Shenzhen, Allen skompletował wszystkie części potrzebne do skonstruowania iPhone'a 6S. Wydał na nie 300 dolarów (ok. 1200 zł). To jednak wciąż mniej niż połowa kwoty jaką musiałby zostawić w sklepie – oryginalny model kosztuje bowiem około 2,5 tys. złotych.

Allen twierdzi, że pomysł narodził się podczas spotkania z miejscowymi GEEK-ami. Zastanawiali się wówczas, czy zbudowanie telefonu tylko na podstawie pojedynczych komponentów, które można znaleźć na stoiskach z elektroniką, jest w ogóle możliwe.
– Zbudowałem iPhone'a 6S 16GB całkowicie z części zakupionych na publicznych targach telefonów komórkowych w Huaqiangbei. I to działa! – ekscytuje się mężczyzna na swoim kanale YT.

Trzeba jednak dodać, że cały proces był dość czasochłonny. Allen szukał części do telefonu podczas kolejnych wizyt w Państwie Środka, całość poszukiwań zajęła mu łącznie kilka miesięcy. Ogólny koszt budowy telefonu również okazał się zdecydowanie wyższy. Niektóre komponenty trzeba było kupować kilkukrotnie ze względu na problemy z montażem.
Trwa ładowanie komentarzy...