Pierwszy taki projekt w Polsce. Rusza darmowa pomoc prawna dla start-upów

„Fintech Start – zapytaj prawnika” to projekt skierowany do młodych przedsiębiorców działających w branży fintech.
„Fintech Start – zapytaj prawnika” to projekt skierowany do młodych przedsiębiorców działających w branży fintech. Fot. INN:Poland
Vivus.pl wraz z kancelarią prawną TRIO Legal Snażyk Granicki uruchomili program „Fintech Start – zapytaj prawnika”. Celem akcji jest wsparcie młodych firm, działających w branży fintech. W ramach projektu Vivus Finance gwarantuje start-upom dostęp do bezpłatnych i profesjonalnych konsultacji prawnych. Pierwsza edycja projektu potrwa do końca sierpnia 2017 roku.

Zaniedbanie kwestii prawnych w przypadku start-upu może grozić wstrzymaniem działalności biznesowej, gigantyczną grzywną, a nawet odpowiedzialnością karną. – Początkujący przedsiębiorcy często nie są świadomi tego, jak bardzo ważne jest dopilnowanie najmniejszych szczegółów – mówi w rozmowie z INN:Poland Ewelina Makowska, dyrektor departamentu prawnego w Vivus.pl, lidera rynku pożyczek internetowych w Polsce. – Też byliśmy start-upem. Wiemy, jakie trudne jest przebrnięcie przez tę gehennę prawną. Zwłaszcza, gdy jesteś małą firmą i nie stać ci na profesjonalną obsługę prawną. Dlatego uruchomiliśmy program „Fintech Start – zapytaj prawnika” – dodaje Makowska.

Start-upy uzyskają wsparcie w takich dziedzinach jak własność intelektualna, świadczenie usług przez Internet, prawo handlowe (prawo spółek), umowy inwestycyjne czy umowy o zachowaniu poufności, jak i ustawy bezpośrednio opisujące obszary zainteresowań rynku fintech.

– Start-up przychodzi do prawnika w momencie, gdy jest świadomy, że potrzebuje pomocy prawnej. Niestety najczęściej jest tego świadomy na późniejszym etapie, kiedy coś mu się złego stało. Koszty odkręcania odkręcania takiej sytuacji – w tym koszty związane nie tylko z pracą prawnika, ale też z karami – są dziesięciokrotnie bądź dwudziestokrotnie większe – dodaje ze swojej strony Michał Sas, prawnik z TRIO Legal Snażyk Granicki – Dlatego zadbanie o kwestie prawne na wczesnym etapie działalności jest kluczowe – stwierdza.


„Fintech Start – zapytaj prawnika” oferuje wsparcie prawne w tak newralgicznych momentach jak negocjacja umowy z funduszem inwestycyjnym czy próby komercjalizacji technologii. Pomoc Vivus jest skierowana również do tych osób, którzy dopiero co przymierzają się do własnej działalności biznesowej w branży fintech. By umówić się z prawnikiem, wystarczy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie www.fintechstart.pl oraz zaakceptować umowy o zachowaniu poufności. Więcej informacji o tym, jak skorzystać z pomocy, przygotowaliśmy w specjalnym materiale wideo.

Artykuł powstał we współpracy z Vivus.pl


Vivus Finance to lider rynku pożyczek internetowych w Polsce. Firma regularnie dostaje wyróżnienia w zakresie innowacyjnych rozwiązań w procesie obsługi klienta. Vivus został wyróżniony między innymi prestiżową nagrodą Gwiazda Jakości Obsługi, statuetką Fintech Gala Awards za najlepsze rozwiązanie pożyczkowe, a także trzykrotnie Złotym Laurem Klienta.

TRIO Legal Snażyk Granicki to kancelaria, posiadająca wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami z sektora nowych technologii. Eksperci wspierają klientów asystując przy sporządzaniu umów licencyjnych oraz w aliansach strategicznych i partnerstwach korporacyjnych. Dbają m.in. o prawne zagwarantowanie całkowitej ochrony patentowej oraz rejestrację znaków towarowych. Zapewniają też pełną obsługę prawną przy porozumieniach o współpracy na rzecz rozwoju oraz porozumieniach badawczo-rozwojowych, komercjalizacji wyników badań naukowych, a także podczas przygotowywania umów outsourcingowych i dystrybucyjnych (online / offline). Doradzają w trakcie całego procesu inwestycyjnego oraz przy sporządzaniu umów dot. nabycia lub sprzedaży technologii.

Artykuł powstał we współpracy z Vivus.pl

Trwa ładowanie komentarzy...