Poczcie Polskiej wciąż mało. Po chusteczkach higienicznych i usługach ochroniarskich rzuca wyzwanie... Cinkciarzowi.pl

Kantory mają powstawać głównie w przygranicznych miejscowościach.
Kantory mają powstawać głównie w przygranicznych miejscowościach. Jan Rusek/Agencja Gazeta
Poczta rzuca wyzwanie cinkciarzowi.pl i innym kantorom, ustaliła “Rzeczpospolita”. Już w przyszłym roku otworzy własny serwis wymiany walut online, będzie też prowadzić transakcje w obcych walutach. Stworzy w Polsce sieć tysiąca kantorów.

Kantory mają być zlokalizowane w placówkach Poczty Polskiej. Będzie ich tysiąc. To ma być największa tego typu sieć w Polsce. Będzie można kupić dolary, euro, funty i franki, ale także korony duńskie i szwedzkie, a nawet ukraińskie hrywny.

Najwięcej kantorów ma być w woj. Zachodniopomorskim. - Zależy nam na tym, by Poczta Polska stała się dla Polaków lokalnym punktem, w którym mogą załatwić formalności: od spraw urzędowych przez ubezpieczeniowe po wymianę walut.

Zdaniem cytowanego przez RP Romana Góralskiego, dyrektora Instytutu e-Gospodarki, sieć ponad 4 tys. placówek gwarantuje Poczcie dotarcie z kantorami do klientów w całej Polsce. Z kolei kantor online Poczty Polskiej może zdobyć klientów wśród spłacających kredyty w obcych walutach.

To już kolejna próba biznesowa państwowego giganta. Poczta handluje też kalendarzami, książkami, puzzle czy grami planszowymi, a nawet chusteczkami higienicznymi. Głośna była też sprawa podpisania największego w historii Poczty kontraktu na usługi ochroniarskie dla lotniska Katowice-Pyrzowice. Poczta ma na nim zarobić 30 milionów złotych.

Źródło: Rzeczpospolita
Trwa ładowanie komentarzy...