To największy debiut na naszej giełdzie od lat. Akcje Dino Polska już na starcie mocno poszły w górę

Oferta Dino Polska jest drugą pod względem wartości w historii GPW.
Oferta Dino Polska jest drugą pod względem wartości w historii GPW. 123rf/zdjęcie seryjne
Niedługo po godzinie 9 akcje Dino Polska dawały zarobić nawet około 10 proc. (z 33,5 zł do 36,8 zł). W ciągu 15 minut nabywców znalazły papiery o wartości ponad 100 milionów złotych.

Dino Polska to jedna z najszybciej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Oferta publiczna – warta ponad 1,6 mld zł – jest drugą pod względem wielkości ofertą spółki prywatnej na Giełdzie Papierów Wartościowych i największą ofertą publiczną od grudnia 2013 roku.

– Oferta Dino Polska to historyczna transakcja na polskim rynku kapitałowym, zarówno pod względem wartości oferty – ok. 1,65 mld zł, jak i ogromnego zainteresowania Spółką, które przełożyło się na ustalenie ceny dla inwestorów instytucjonalnych na poziomie wyższym niż cena maksymalna. Cieszymy się z tak dużego popytu na akcje spółki, zarówno ze strony renomowanych polskich i międzynarodowych instytucji finansowych jak i inwestorów indywidualnych w Polsce – powiedział Szymon Piduch, prezes Dino Polska S.A.

Dino Polska to właściciel ponad 600 marketów w całym kraju. Sieć została założona w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego. Sklepy Dino można znaleźć głównie w małych i średnich miastach oraz na obrzeżach aglomeracji miejskich. Początkowo Dino działała tylko w zachodniej Polsce, dziś ma swoje sklepy w 12 województwach.


Źródło: Money
Trwa ładowanie komentarzy...