Chcesz wygrać 5000 zł pensji przez 30 lat? Na fałszywy konkurs Lotto nabrało się już 100 000 ludzi

Fałyszwy profil Lotto zachęcający do wzięcia udziału w konkursie
Fałyszwy profil Lotto zachęcający do wzięcia udziału w konkursie Facebook.com / zrzut z Lotto - radość z wygranej
Fałszywy profil, grubymi nićmi szyte i łamiące regulamin Facebooka zasady pseudokonkursu nie odstraszają naiwnych. Już ok. 100 000 osób ochoczo wzięło udział w "zabawie" w wygrywanie esktra pensji przez 3 dekady. Pobiją fanów słynnego "iPhone'a bez folii"?

"Polub nasz profil, wpisz hasło a najlepiej oznacz jeszcze rodzinę i znajomych a staniesz przed szansą wygrania 5 000 zł miesięcznie przez 30 lat" – głosi fałszywy konkurs na Facebooku. Fanpage do złudzenia przypomina oficjalny profil Lotto. Głównie dzięki skopiowanym z niego elementom graficznym.

Przed pseudokonkursem ostrzega już Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Oszuści wykorzystują zainteresowanie ostatnim losowaniem tej gry, w której padła wysoka wygrana – 23 mln zł.

Mechanizm oszustwa jest prosty. Na fałszywym profilu pojawiła się już lista linków odsyłających do profili "zwycięzców" konkursu. Mechanizm jest tak skonstruowany, że wiadomość o wygranej pojawia się każdemu, kto kliknął w link. Następnie użytkownik proszony o wejście na inną stronę, by pobrać "formularz zgłoszenia". Wymaga to wysłania smsa premium. Ergo – w ten sposób nikt nie wygra, a najbardziej naiwni stracą, być może, po kilkadziesiąt złotych na płatne subskrypcje wiadomości tekstowych.

Co ciekawe – większość z ok. 100 000 osób, które wpisały hasło i wzięły udział w fałszywym konkursie, oznaczyła w swoich postach trójkę swoich znajomych, znacznie zwiększając zasięg oszukańczej zabawy.
Trwa ładowanie komentarzy...