Carrefour wprowadza cudowne ubranie, które ma uchronić przed chorobami i zarazkami

Sieć zamierza na razie testować innowacyjny strój dla pracowników na niewielką skalę.
Sieć zamierza na razie testować innowacyjny strój dla pracowników na niewielką skalę. Carrefour
Sieć sklepów Carrefour rozpoczyna testy nowego stroju dla pracowników. Specjalna tkanina ma chronić kasjerów przed zarazkami, na które są narażeni wiosną.

Carrefour chwali się, że opracował przełomową technologię umieszczania cząsteczek miedzi we włóknach bawełny. To właśnie miedź ma zabijać wirusy i bakterie umieszczone na powierzchni tkaniny. – W naszych laboratoriach opracowaliśmy przełomową technologię umieszczania cząsteczek miedzy we włóknach bawełny za pomocą fal ultradźwiękowych – powiedział Wiadomościom Handlowym Jeff Gabay, dyrektor generalny Argaman Technologies, firmy, która dostarczyła Carrefourowi tkaninę do uniformów.

Na razie Carrefour testuje uniform na niewielką skalę. Jeśli testy się powiodą, ubrania mają być wdrożone na stałe w sklepach sieci.

To już kolejna innowacja na 20-lecie sieci w Polsce. Z okazji jubileuszu wprowadziła też książkę kucharską, do której przepisy zostały przygotowane we współpracy z naukowcami ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Carrefour to jedna z największych sieci handlowych w Polsce. W jej skład wchodzą hipermarkety, stacje benzynowe, sklepy Carrefour Express czy minimarkety Globi – niewielkie sklepy osiedlowe. Wcześniej działały też supermarkety Champion czy hipermarkety Hypernova. Pierwsze zostały przemianowane na Carrefour Express, drugie na Carrefour. Funkcjonowały także sklepy Albert, których nazwa zmieniła się w 2007 r. na Carrefour i Carrefour Express.

Carrefour powstał we Francji w 1959 roku. Pierwszy supermarket otwarto w Annecy w 1960 roku. Został wybudowany na skrzyżowaniu pięciu ulic. Stąd nazwa Carrefour, która po francusku oznacza skrzyżowanie. Obecnie sieć działa w 34 krajach na 4 kontynentach.


Źródło: Wiadomości Handlowe
Trwa ładowanie komentarzy...