Nestle przenosi do nas produkcję swoich słynnych wafelków. Prawie nikt ich jeszcze w Polsce nie zna

Rzeszowski oddział Nestle
Rzeszowski oddział Nestle Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta
Popularne wafelki czekoladowe Blue Riband mają być produkowane w Polsce. W Wielkiej Brytanii, dotychczasowym miejscu produkcji, zostanie zlikwidowanych 300 miejsc pracy. Zdaniem związkowców z Nestle decyzja jest związana z Brexitem, firma zaprzecza.

Nestle zlikwiduje 300 etatów w swoich czterech fabrykach na Wyspach Brytyjskich – w Halifax i Girvan w Szkocji oraz Fawdon i York w Anglii. Restrukturyzacja będzie miała miejsce w 2017 i 2018 roku. Z decyzją nie mogą pogodzić się związki zawodowe w Nestle, które twierdzą, że fabryki powinny eksportować czekoladę, a nie miejsca pracy.

Blue Riband jest produkowany przez Nestle już 81 lat. Firma sprzedaje go w Europie Zachodniej i USA. Głównym konkurentem Blue Riband na rynku jest KitKat, produkowany także przez Nestle od 1988 roku. To z racji wprowadzenia KitKata na rynek Blue Riband przeszedł modyfikację, po to by odróżniać się od niego.
Nestle to globalna szwajcarska firma z ponad 150-letnią tradycją. Założył ją niemiecki farmaceuta Henri Nestle. Jest największym przedsiębiorstwem spożywczym na świecie i liderem w wielu dziedzinach: produkcji odżywek dziecięcych, mleka w proszku, lodów czy kawy rozpuszczalnej.

Koncern produkuje także wodę mineralną, żywność medyczną, płatki śniadaniowe czy karmę dla zwierząt. Firma ma na całym świecie 447 fabryk i działa w 194 krajach. Jest jednym z głównych akcjonariuszy giganta kosmetycznego L'Oreal.
Trwa ładowanie komentarzy...