Wielki bank inwestycyjny przenosi się do Warszawy. Ma ponad 120 mln klientów

JP Morgan Chase to największy bank inwestycyjny na świecie.
JP Morgan Chase to największy bank inwestycyjny na świecie. Commons Wikipedia
JP Morgan jest coraz bliżej otwarcia centrum usług biznesowych w Warszawie. Pracę ma w nim znaleźć 2,5 tysiąca osób – informuje “Puls Biznesu”. Jednak może to być tylko część z większych planów amerykańskiego giganta nad Wisłą.

Doniesienia o przenosinach do Polski nie są nowe, jednak teraz nie można ich już traktować jak zwykłej plotki. “PB” już w styczniu pisał, że JP Morgan rozważał jako lokalizację także Kraków, Wrocław i Budapeszt. Jednak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz otrzymał 26 kwietnia od JP Morgan list, w którym zawarta była informacja, że holding ostatecznie zdecydował się na stolicę Polski, informuje dziennik.

Informację tę zdążył już skomentować też wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. – Bardzo byśmy się ucieszyli, gdyby tak było – powiedział wiceprezydent i przyznał, że ratusz miał już kilka spotkań z przedstawicielami JP Morgan.

“PB” twierdzi, że dotarł do informacji, z których wynika, że projekt może być dużo większy. JP Morgan ogłosił, że w związku z Brexitem przeniesie poza Wielką Brytanię 4 z 16 tysięcy miejsc pracy. Rozmówca “PB” mówi zaś, że w Polsce może z tej okazji zostać stworzonych nawet 6 tysięcy etatów. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Inny z rozmówców gazety twierdzi z kolei, że rywalem o lokalizację centrum JP Morgan wciąż pozostaje Budapeszt, a Warszawa ma w tej domniemanej potyczce 80 proc. szans na zwycięstwo.

JP Morgan to jeden z największych holdingów finansowych i największy bank inwestycyjny na świecie. Obsługuje ponad 120 mln klientów na świecie i zatrudnia setki tysięcy pracowników w 50 krajach. W ciągu ponad 200 lat istnienia przejął już około 1200 amerykańskich instytucji finansowych. Prezes JP Morgan James Dimon to jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.


Źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...