Kupując na skrzyżowaniu bułkę za 1 zł wspierasz "pączkowy układ". Fortunę na tym procederze zbija biznesmen z Babic

Wyroby Żaczka można dostać m.in. przy stacjach metra, placu przed Arkadią, na placu Wileńskim i na skrzyżowaniu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza
Wyroby Żaczka można dostać m.in. przy stacjach metra, placu przed Arkadią, na placu Wileńskim i na skrzyżowaniu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza Krzysztof Majak/naTemat
Pan Paweł Żaczek to pączkowy potentat. Dziennie z linii produkcyjnych jego zakładu zjeżdża ponad 100 tys. pączków. Jest tylko jeden problem. Jego wyroby trafiają prawie wyłącznie do ulicznych sprzedawców, którzy handlują nimi na lewo – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Babicka cukiernia Żaczek przed tłustym czwartkiem zalała warszawski rynek 200 tysiącami pączków za złotówkę, podczas gdy w przeciętnym sklepie ich koszt wynosi 2-3 zł, by w wersji premium dojść nawet do granicy 6 złotych. Dlaczego pączki babickiego biznesmena można dostać tak tanio?



Wyroby Żaczka można dostać m.in. przy stacjach metra, placu przed Arkadią, na placu Wileńskim i na skrzyżowaniu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza. Wszystkie te miejscówki łączy jedno – są ulubionym miejscem ulicznych sprzedawców. Pączki sprzedawane są więc nielegalnie, co znacznie ogranicza koszty i co za tym idzie, zwiększa popyt.

– Ja zajmuję się tylko produkcją. Nie wnikam, kto kupuje hurtowe ilości i jak je sprzedaje – broni się Żaczek.

Przedsiębiorca odcina się od metod sprzedaży, straż miejska jest bezradna. Sprzedawcy dostają kolejne mandaty, po uzbieraniu ich na kwotę 6 tys. są kierowani przez sąd do prac społecznych, bo zazwyczaj nie wykazują żadnych dochodów.

W rozmowie z "GW" Żaczek przyznaje, że wyprodukowanie jednej sztuki kosztuje go 25 gr. Gazeta wylicza, że nawet jeżeli pozostałe koszty sięgają 50-proc. (czyli kolejnych 50 gr) to i tak przedsiębiorca na jednym pączku zarabia 25 gr. Kilka lat temu właściciel babickiej cukierni chwalił się średnią produkcją na poziomie 150 tys. sztuk. Oznacza to, że dziennie zarabiałby...37 tys. złotych.

źródło: Gazeta Wyborcza
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...