Gdynia szykuje imponującą inwestycję. Będzie jak w Nowym Jorku

Gdynia przymierza się do budowy własnego Central Parku
Gdynia przymierza się do budowy własnego Central Parku UM Gdynia; wikipedia.org/Alfred Hutter
Nie ma filmu o Nowych Jorku, w którym nie pojawiłaby się jedna z największych atrakcji tego miasta – Central Park. Olbrzymiego, liczącego ponad 300 hektarów parku miejskiego, pozazdrościli amerykanom włodarze Gdyni. I przymierzają się do stworzenia podobnego.

Inwestycja, która obejmie teren wyznaczony przez aleję Marszałka Piłsudskiego oraz ulice Świętojańską i Legionów ma kosztować 35 mln złotych.

Centralną część parku ma stanowić staw, wokół niego znajdą się ławki, kładka i pole do gry w bule, 800 metrowa ścieżka dla biegaczy i jej o 50 metrów dłuższa odpowiedniczka dla rolkarzy. Ta ostatnia w zimę będzie się zamieniać w ślizgawkę.

Projekt został przygotowany również z uwzględnieniem potrzeb kierowców. Pod parkiem powstanie podziemny parking, który będzie w stanie pomieścić prawie 300 samochodów.
Obiekt ma zostać podzielony na trzy strefy – wypoczynku, ciszy i rekreacji. – Wierzę, że będzie to miejsce, w którym złapiemy chwile wytchnienia w codziennym pędzie. Mieszkańcy Nowego Jorku uwielbiają ikoniczny Central Park, zlokalizowany w samym sercu miasta. Z takich miejsc słynie wiele europejskich miast jak choćby Paryż czy Mediolan. Mam nadzieję, że już wkrótce Gdynia zyska podobną przestrzeń – tłumaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

źródło: Radio Gdańsk
Trwa ładowanie komentarzy...