Nowy rekord świata w przepalaniu pieniędzy? Po tych wynikach akcjonariusze Snapchata plują sobie w brodę

Fot: amoklv / 123RF Zdjęcie Seryjne
Fot: amoklv / 123RF Zdjęcie Seryjne http://innpoland.pl/t/2775,gielda
Snap Inc. Czyli właściciel Snapchata opublikował pierwszy raport kwartalny po wejściu na giełdę. Musiał się w nim przyznać do tego, że w 3 miesiące przepalił 2,2 mld dolarów, nie zyskuje nowych użytkowników a jego przychody spadają.

Firma planowała, że pierwszy kwartał 2017 roku zamknie przychodami rzędu 159 mln dol. Zarobiła o 10 mln dolarów mniej. Na dodatek zanotowała niesamowitą stratę. Snap wydał na emisję akcji, wynagrodzenia doradców i nagrody dla pracowników ok. 2 mld dolarów.

Same nagrody pochłonęły ok. 1,1 mld dolarów, choć trudno powiedzieć za co. Spadające przychody nie są chyba powodem do przyznawania premii. Sam współzałożyciel Snapchata Evan Spiegel dostał zgarnął ponad 550 mln dolarów, chociaż natychmiastowy spadek wartości akcji (o jedną czwartą) po publikacji raportu kosztował go utratę ok. 1,2 mld dol.

W porównaniu do poprzedniego kwartału aplikacja zyskała zaledwie 8 mln nowych użytkowników. Firma sprzedała ok. 60 tys. sztuk swojego flagowego gadżetu, kosztujących 130 dolarów okularów Spectacles z kamerką i bleutoothem.
Trwa ładowanie komentarzy...