My wam pokażemy, jak się robi innowacje. Polska firma z prestiżowym kontraktem w Azji

Stanowisko obsługi systemu transportu miejskiego w Astanie
Stanowisko obsługi systemu transportu miejskiego w Astanie Mat. prasowe
Grupa Engave wdroży swój systemu informacji pasażerskiej transportu publicznego w Astanie, stolicy Kazachstanu. System multimedialnej informacji pasażerskiej obejmie m.in. autobusy, przystanki autobusowe oraz nośniki CityTV.

Umowa przewiduje między innymi doposażenie 908 autobusów miejskich w jednolity system dystrybucji informacji pasażerskiej oraz reklam. Ponadto zakres prac obejmuje instalację na 200 przystankach standów informacyjnych, tzw. iSTOPów – nośników informacji i reklam outdoorowych. Każdy iSTOP będzie wyposażony w dwa monitory LCD. Wszystkie nośniki zostaną zintegrowane za pomocą jednego systemu.

– Po zainstalowaniu nośników informacji i reklam kolejnym etapem będą prace integratorskie. Zajmiemy się budową centrum zarządzania systemem telewizji informacyjno-reklamowej typu CityTV, który umożliwia skuteczne zarządzania reklamą i informacją w przestrzeni publicznej. Stworzymy również centrum zarządzania zintegrowaną komunikacją publiczną. Dzięki temu komunikacja miejska w Astanie będzie w stanie sprawnie obsługiwać wszystkich podróżujących, w tym gości Astana Expo 2017 – komentuje Marcin Figiel, przezes Engave International Ltd.

Kontrakt jest dość prestiżowy właśnie dlatego, że polska firma ma dostarczyć system przed rozpoczynającą się w Astanie globalną imprezą wystawienniczą Expo 2017. Potrwa ona od 10 czerwca do 10 września. Swój udział w wystawie zapowiedziało 116 państw i 18 organizacji międzynarodowych. Organizatorzy spodziewają się 5 mln odwiedzających.


– Kontrakt z Kazachstanem to pierwszy tak duży zagraniczny projekt. Popyt na nowoczesne technologie na rynkach wschodnich rośnie dynamicznie. Dla nas to duża szansa. Mamy nadzieję, że już wkrótce podpiszemy kolejne umowy – mówi Dominik Żochowski, prezes Engave.
Trwa ładowanie komentarzy...