W jaki sposób zapewnić sobie dużo lajków na Facebooku? Ci ludzie znaleźli na to banalnie prosty sposób

Rosjanin, który sfilmował pomieszczenie, oszacował, że w środku mogło znajdować się około 10 tys. telefonów
Rosjanin, który sfilmował pomieszczenie, oszacował, że w środku mogło znajdować się około 10 tys. telefonów Daily Mail
Facebookowe lajki i komentarze można zdobywać na wiele sposobów. Najczęstszym z nich jest po prostu wrzucanie wartościowych treści i produktów, które budzą emocje u innych użytkowników. Jak powszechnie wiadomo możliwe jest również zejście z legalnej ścieżki i nabycie je drogą kupna. W Chinach doszli jednak do wniosku, że to wszystko daremny trud. I stworzyli pomieszczenie z 10 tys. telefonów komórkowych, które „nabijają” kliki.

Automatyzacja pracy wskoczyła na nowy poziom. Film, na którym widać pracę smartonów, umieścił na swojej stronie internetowej brytyjski „Daily Mail”. Rosjanin, który sfilmował pomieszczenie, oszacował, że w środku mogło znajdować się około 10 tys. telefonów. Wszystkie z nich wystawiały pozytywne opinie na temat aplikacji mobilnych, co uwiarygadnia je w oczach potencjalnych użytkowników.
Proceder tworzenia tzw. "farm lajków" nie jest niczym nowym. Eksperci z Indiana University szacują np. że jedna szósta z 319 mln kont na Twitterze może być fałszywa i obliczona tylko na wspieranie takich farm. Firmom zdarza się posiłkować takimi metodami, by dotrzeć ze swoją ofertą do większej liczby użytkowników sieci społecznościowych. Eksperci zauważają, że choć najwięcej farm klików powstaje w Rosji i w Chinach, to ich działanie ma zasięg ogólnoświatowy.

Serwisy społecznościowe walczą z tą praktyką, jest to jednak bardzo trudne zadanie. Algorytm Facebooka nie radzi sobie na przykład z identyfikacją fałszywych kont.

źródło: Daily Mail
Trwa ładowanie komentarzy...