Po leki przyjdziemy do Biedronki? Portugalska sieć się tłumaczy

We Wrocławiu pojawiła się apteka nawiązująca swoim logo do Biedronki
We Wrocławiu pojawiła się apteka nawiązująca swoim logo do Biedronki mat. pras.
We Wrocławiu pojawiła się apteka, której logo do złudzenia przypomina te, znane doskonale klientom Biedronki. Czyżby portugalski dyskont otwierał się na nowe działy sprzedaży?

Uśmiechająca się z szyldu, czerwona biedronka wygląda, jak żywcem wyjęta z logo portugalskiego dyskontu. W stanowisku przesłanym „Faktowi” Jeronimo Martins odcina się jednak od lokalu, tłumacząc, że z wrocławską apteką nie ma nic wspólnego.

– Informujemy, że firma Jeronimo Martins Polska S.A. nie jest w żaden sposób powiązana ze wspomnianą apteką we Wrocławiu. Zaznaczamy, że odnotowane przez nas przypadki wykorzystania identyfikacji wizualnej sieci Biedronka są każdorazowo przedmiotem analiz działu prawnego naszej firmy. W razie stwierdzenia nieuprawnionego i szkodliwego używania znaków graficznych powiązanych z naszą firmą, podejmujemy stosowne kroki – czytamy w komunikacie biura prasowego.

Nie wiemy jaki zamysł przyświecał właścicielowi lokalu. Możliwe, że podobieństwo jest całkowicie przypadkowe. Klienci mogą się jednak poczuć wprowadzeni w błąd. W ostatnim czasie Portugalczycy zaczęli sprzedawać w swoich sklepach asortyment charakterystyczny dla aptek - otwarcie wyspecjalizowanej placówki mogłoby wydawać się więc kolejnym, logicznym krokiem w kierunku otwarcia się na rynek apteczny.

źródło: Fakt
Trwa ładowanie komentarzy...