Rewolucja w oglądaniu TV. Z tą usługą telewizja wkracza w zupełnie nowy wymiar

Oglądanie programów wyemitowanych do 7 dni wstecz. Na dekoderach Horizon od UPC z usługą Replay TV nie są to już niespełnione marzenia
Oglądanie programów wyemitowanych do 7 dni wstecz. Na dekoderach Horizon od UPC z usługą Replay TV nie są to już niespełnione marzenia 123rf.com
Bez wątpienia cyfrowa rewolucja przyniosła nam wolność od szklanego ekranu. Abstrahując od tego, że za odbiornik służą nam obecnie również laptopy czy smartfony, teraz to my decydujemy, co i kiedy chcemy oglądać w domowym okienku. Jednak wciąż dla niektórych amatorów telewizji cyfrowej krępującymi swobodę okowami jest świadomość, że nadal muszą ustawić funkcję Rec PRZED rozpoczęciem danego programu. Teraz ten problem przechodzi do historii.

Krok milowy
Od tego roku w polskiej rzeczywistości funkcjonuje wynalazek, które stawia kolejny wielki krok w ''mobilności'' cyfrowej TV i znów przynosi triumf wygody użytkownika nad jego niewolą. Rzecz tyczy się Replay TV, usługi UPC Polska, dzięki której nasza niezależność od telewizyjnej ramówki wkracza na niespotykany wcześniej poziom.

O jakiej rewolucji w telewizji tutaj mowa? Z Replay TV mamy bowiem możliwość oglądać wybrane programy telewizyjne aż do 7 dni od daty ich emisji. Oznacza to, że w przeciągu tygodnia możemy odtworzyć np. film czy odcinek serialu, który już dawno został wyemitowany w telewizji na żywo.
Replay TV sprawdzi się również, gdy program już trwa. Będziemy mogli go wówczas obejrzeć od samego początku. To przełom, bo do tej pory dekodery TV pozwalały na cofanie programów maksymalnie do punktu, w którym zaczęliśmy seans tj. przełączyliśmy odbiornik na dany kanał.

Prostota
Jak w praktyce wygląda korzystanie z Replay TV? W programie telewizyjnym, przeglądając kanały wstecz, wyszukujemy pozycję, przy której znajduje się ikonka ''Replay TV'' taka jak na załączonym poniżej obrazku:
Image and video hosting by TinyPic
Wciskamy wówczas na pilocie przycisk OK i już. Jeśli natomiast ikonka towarzyszy programowi, który jeszcze się nie zakończył, to znak, że da się go puścić od początku. Rozpocznie się wówczas oglądanie telewizji na żywo, ale z pewnym poślizgiem.


Z usługi Replay TV można korzystać bezpłatnie na dekoderach Horizon w ofercie UPC. Wymagany jest pakiet Select lub Max telewizji cyfrowej. Innowacyjna usługa dostępna jest także w telewizji mobilnej Horizon GO oraz na stronie internetowej horizon.tv. Na chwilę obecną funkcja obejmuje ponad 90 kanałów dostępnych w pakietach telewizyjnych UPC. Niewykluczone, że z czasem zostanie ona rozszerzona o kolejne kanały.

Element większego pakietu
Usługa Replay TV zawitała do polskich domów wraz z kompleksową przebudową oprogramowania dekoderów Horizon. W ramach tej aktualizacji menu programowe i interfejs zostały odświeżone, a działanie urządzenia stało się bardziej stabilniejsze i zyskało na szybkości. Od czasu wprowadzenia tych zmian posiadacze dekodera UPC mogą też sprawniej przewijać programy.

Multimedialny dekoder Horizon łączy w sobie telewizję i internet. Wyposażony jest w nagrywarkę, która pozwala nagrać do 4 programów jednocześnie. Pojemność dysku wynosi 500 GB, co przekłada się na blisko 300 godzin programów. Urządzenie ma wbudowane Wi-Fi, oferując dostęp do takich serwisów internetowych jak Facebook, YouTube i Google Maps bezpośrednio na ekranie telewizora.

Artykuł powstał we współpracy z UPC


Advertisement
Trwa ładowanie komentarzy...