Orange wychodzi przed szereg. Znosi uciążliwe opłaty jako pierwszy operator w Polsce

Koniec roamingu jest już bliski.
Koniec roamingu jest już bliski. 123rf/zdjęcie seryjne
Orange jako pierwszy operator w Polsce znosi opłaty roamingowe, postępując zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, która od 15 czerwca chce całkowicie znieść opłaty za roaming na terenie Wspólnoty.

Nowa oferta roamingowa Orange zakłada zniesienie dodatkowych opłat właśnie od 15 czerwca. Co ciekawe, operator zdecydował się na takie rozwiązanie jako jedyny w Polsce. Nowa taryfa dotyczy połączeń wychodzących, odebranych, SMS-ów czy transmisji danych.

Wcześniej zaktualizowane cenniki za połączenia, SMS-y czy transfer danych opublikowały Play i T-Mobile. Ale żadna z nich nie zdecydowała się na całkowite zniesienie opłat za roaming. Marcin Gruszka z Play tłumaczył, że wprowadzenie nielimitowanych pakietów w roamingu w Polsce oznacza ogromne koszty i jest zbyt skomplikowane. Zgodnie z nową taryfą Play klienci sieci nie będą płacić jedynie za odbieranie połączeń przychodzących.

Przypomnijmy, od 15 czerwca użytkownicy telefonów w całej Unii Europejskiej nie będą ponosić żadnych dodatkowych kosztów za rozmowy telefoniczne, SMS-y, korzystanie ze skrzynki e-mailowej, korzystanie z map czy przesyłanie zdjęć przez Facebooka. Dzięki temu użytkownicy telefonów mają ponosić takie same opłaty, jak te, które funkcjonują u nich w kraju.


Koniec roamingu w Unii jest efektem wprowadzenia porozumienia o hurtowych limitach cen. W jego wyniku konsumenci w UE będą mieli również dostęp do większej ilości danych audiowizualnych w czasie podróży do innych krajów Unii.
Trwa ładowanie komentarzy...