Beata Szydło obłowiła się, jak nigdy. Dostała 30 tysięcy złotych, aż trudno uwierzyć za co

Beata Szydło otrzymała w 2016 r. z tytułu nagród ponad 30 tys. zł.
Beata Szydło otrzymała w 2016 r. z tytułu nagród ponad 30 tys. zł. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Według informacji “Super Expressu”, premier Beata Szydło dostała w ubiegłym roku nagrody o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Jak ustalił dziennik, na tę kwotę składa się 16,5 tys. zł z tytułu nagrody jubileuszowej za 25 lat pracy w charakterze urzędnika państwowego, pozostałe 15 tys. zł to nagroda indywidualna. Do tego oczywiście dochodzi wynagrodzenie Prezesa Rady Ministrów. Łącznie Beata Szydło zarobiła 230,4 tys. zł, co daje miesięcznie 19,2 tys. zł.

Pensja premiera to od lat 16,5 tys. zł, ale Beata Szydło na podstawie ustawy o pracownikach urzędów państwowych, otrzymała wspomnianą nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy. Nie wiadomo kto i za co przyznał Beacie Szydło nagrodę indywidualną.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie udzieliła “SE” odpowiedzi. Anonimowy informator, który pracował w kancelarii za rządów koalicji PO-PSL, mówi jednak, że taka decyzja musiała zostać zaakceptowana przez szefową KPRM Beatę Kempę.

Beata Szydło co pięć lat zdobywa nowe przyczółki w swojej politycznej karierze. Jest posłanką od 2005 roku, od 2010 roku wiceprzewodniczącą Prawa i Sprawiedliwości, od 2015 roku premierem. Co ciekawe, w 2005 roku zgłosiła akces do Platformy Obywatelskiej, ostatecznie jednak wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Super Express
Trwa ładowanie komentarzy...