Popularna apka do płacenia za granicą wreszcie dostępna w złotówkach. Koniec z traceniem kasy na niekorzystnych kursach

Revolut wprowadza polską walutę
Revolut wprowadza polską walutę Fot. mat. prasowe
Revolut to aplikacja, która jest niezwykle popularna na całym świecie. Jest połączona z przedpłaconą kartą Mastercard, co zapewnia niskie koszty obsługi zagranicznej. Korzystanie z aplikacji i karty Revolut jest teraz łatwiejsze, gdyż operator dołączył jako kolejne waluty – franki szwajcarskie i polskie złote. Dotychczas istniała możliwość korzystania tylko z dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich i euro.

Aplikację, działającą w Polsce, pobierzemy na systemy Android i iOS, ale konieczne jest jej połączenie z kartą Mastercard. Polacy chwalą takie rozwiązania za niskie koszty obsługi transakcji zagranicznych. Wszystko ułatwi jeszcze bardziej dołączenie polskiej waluty. Zasilenie konta Revolut będzie bowiem możliwe z karty wydanej przez polski bank, dojdzie też opcja płacenia bez dodatkowych kosztów w sklepach z polską walutą.

Karta od Revolut działa w 120 krajach. Ważne jest to, że mamy możliwość wymiany walut po najlepszych – wewnątrzbankowych – kursach.

Revolut pozwala na przesyłanie pieniędzy przez serwisy społecznościowe, e-maile i SMS-y. Dzięki aplikacji wypłacimy taniej pieniądze z zagranicznych bankomatów. Warto jednak wspomnieć, że nie zapłacimy ani grosza w wypadku wypłaty do 200 funtów szterlingów lub ich równowartości w innej walucie.

Mamy do dyspozycji kilka sald. Możliwe jest więc na przykład jednoczesne posiadanie euro i franków. Dokonując płatności w Szwajcarii, nasze konto zostanie uszczuplone o franki.
Użytkownicy iPhone'a upatrują nadzieję w Revolut. Zapowiedziano bowiem, że zostanie udostępniona w tym roku możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonami Apple.


Źródło: FinTech
Trwa ładowanie komentarzy...