"Mile widziane wyższe wykształcenie". Tak straż miejska kusi kandydatów do pracy. Kwota, jaką proponuje, zwala z nóg

Starszy Inspektor Anna Pietrzak i starszy inspektor Krzysztof Rolek wypisują mandaty za złe parkowanie samochodu .
Starszy Inspektor Anna Pietrzak i starszy inspektor Krzysztof Rolek wypisują mandaty za złe parkowanie samochodu . Agata Grzybowska/Agencja Gazeta
Jeśli zostaniesz strażnikiem miejskim w Warszawie, możesz liczyć na stabilne zatrudnienie, dodatek za wieloletnią pracę, premię motywacyjną, umowę na czas nieokreślony, a nawet trzynastkę. No właśnie, ale czy to wszystko jest warte zachodu?

Podstawowe wynagrodzenie wynosi bowiem 1500 zł na rękę. To 2055 zł brutto, a więc zaledwie o 55 zł więcej od płacy mimimalnej, która w 2017 roku równa jest 2 tys. brutto. Ale podstawowe wynagrodzenie to nie wszystko, jak podkreśla Monika Niżniak z biura prasowego Straży Miejskiej w Warszawie.

Dochodzą do tego rozmaite dodatki i benefity, takie jak bezpłatne szkolenia, dofinansowanie nauki na studiach, świadczenia socjalne, pakiet opieki medycznej, ubezpieczenia, bezpłatne zajęcia sportowe czy zniżki na wydarzenia kulturalne. Ale najważniejsze: pensja może wzrosnąć po roku już o 300 zł.

Warunki, które musi spełniać kandydat na stanowisko strażnika miejskiego, to polskie obywatelstwo, skończone 21 lat i korzystanie z pełni praw publicznych. Ponadto trzeba legitymować się minimum średnim wykształceniem, mieć nienaganną opinię, uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie mieć zatargów z prawem i być sprawnym “fizycznie i psychicznie”.


Mile widziane jest także wyższe wykształcenie, preferowane kierunki to: prawo, administracja i bezpieczeństwo publiczne. Przyda się też znajomość języków, prawo jazdy i aktywność sportowa. Na razie, jak informuje portal wawalove.pl, zgłosiło się niewiele osób. Rekrutacja trwa do 9 czerwca.
Trwa ładowanie komentarzy...