Kaczyński przeszedł na emeryturę. Łącznie wyciąga 200 tys. zł, ale jest zadłużony po uszy

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według Jarosława Kaczyńskiego idealny wiek emerytalny to 66 lat. Z najnowszego oświadczenia majątkowego posła wynika, że w tym właśnie wieku w zeszłym roku przeszedł na emeryturę i pobrał z tego tytułu 38 tys. złotych. Zakładając, że Kaczyński był na emeryturze przez cały rok, otrzymuje prawie 3200 zł miesięcznie w ramach tych świadczeń.

W 2016 roku otrzymał w przybliżeniu 147 050 zł tytułu poselskiego uposażenia, 29 677 zł diety poselskiej i 38 255 złotych emerytury. Daje to łącznie prawie 215 tysięcy złotych.

Kaczyński ciągle jest winny ok. 100 tys. zł dwóm osobom, w tym 45 tysięcy Janinie Goss (ponoć pożyczył od niej łącznie 200 tysięcy w trakcie choroby swojej mamy), ma też obciążoną na 135 tysięcy hipotekę. Wierzycielem jest SKOK. Dom na warszawskim Żoliborzu, w którym mieszka Jarosław Kaczyński, wart jest według niego ok. 1,5 mln zł, prezes jest właścicielem 1/3 nieruchomości.
Prawo do emerytury Jarosław Kaczyński nabył już w 2014 roku, ale z niego nie korzystał. Przy okazji ujawnienia oświadczeń majątkowych, wyszło na jaw, że prezes PiS ma bardzo duże wydatki. W parlamencie zasiada niemal nieprzerwanie od 28 lat. Przyjmując, że przez ten czas zarabiał ciągle ok. 200 tys. złotych rocznie, jego dochód wyniósł ponad 5,5 mln złotych. Kaczyński zgromadził jednak jedynie 5 tysięcy złotych oszczędności, musiał się również zapożyczyć.

Inni partyjni przywódcy zgromadzili dużo większe majątki. Ryszard Petru ma odłożone prawie milion złotych, 141 tys. euro, 167 tys. dolarów i 312 funtów. W akcjach zgromadził ponad 150 tys. zł. Grzegorz Schetyna odłożył ok. 350 tysięcy złotych, ma też kilka nieruchomości.

Całe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego znajdziecie na stronie Sejmu RP.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...