Kaczyński przeszedł na emeryturę. Łącznie wyciąga 200 tys. zł, ale jest zadłużony po uszy

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według Jarosława Kaczyńskiego idealny wiek emerytalny to 66 lat. Z najnowszego oświadczenia majątkowego posła wynika, że w tym właśnie wieku w zeszłym roku przeszedł na emeryturę i pobrał z tego tytułu 38 tys. złotych. Zakładając, że Kaczyński był na emeryturze przez cały rok, otrzymuje prawie 3200 zł miesięcznie w ramach tych świadczeń.

W 2016 roku otrzymał w przybliżeniu 147 050 zł tytułu poselskiego uposażenia, 29 677 zł diety poselskiej i 38 255 złotych emerytury. Daje to łącznie prawie 215 tysięcy złotych.

Kaczyński ciągle jest winny ok. 100 tys. zł dwóm osobom, w tym 45 tysięcy Janinie Goss (ponoć pożyczył od niej łącznie 200 tysięcy w trakcie choroby swojej mamy), ma też obciążoną na 135 tysięcy hipotekę. Wierzycielem jest SKOK. Dom na warszawskim Żoliborzu, w którym mieszka Jarosław Kaczyński, wart jest według niego ok. 1,5 mln zł, prezes jest właścicielem 1/3 nieruchomości.
Prawo do emerytury Jarosław Kaczyński nabył już w 2014 roku, ale z niego nie korzystał. Przy okazji ujawnienia oświadczeń majątkowych, wyszło na jaw, że prezes PiS ma bardzo duże wydatki. W parlamencie zasiada niemal nieprzerwanie od 28 lat. Przyjmując, że przez ten czas zarabiał ciągle ok. 200 tys. złotych rocznie, jego dochód wyniósł ponad 5,5 mln złotych. Kaczyński zgromadził jednak jedynie 5 tysięcy złotych oszczędności, musiał się również zapożyczyć.

Inni partyjni przywódcy zgromadzili dużo większe majątki. Ryszard Petru ma odłożone prawie milion złotych, 141 tys. euro, 167 tys. dolarów i 312 funtów. W akcjach zgromadził ponad 150 tys. zł. Grzegorz Schetyna odłożył ok. 350 tysięcy złotych, ma też kilka nieruchomości.

Całe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego znajdziecie na stronie Sejmu RP.
Trwa ładowanie komentarzy...