Apple pokaże gadżet, który ma zawstydzić konkurencję. Będziesz mógł z nim porozmawiać

Screen z Youtube.com / Macrumors.com / Flickr.com
Screen z Youtube.com / Macrumors.com / Flickr.com Screen z Youtube.com / Macrumors.com / Flickr.com
Urządzenia Apple mamy już w kieszeni, w uszach, na biurku i pod telewizorem. Teraz będziemy je także stawiać na szafce nocnej i stole w salonie. To Siri zamknięta w zgrabnym opakowaniu o mocy obliczeniowej iPhone’a, czyli głośnik do słuchania muzyki, pozwalający także sterować domowymi urządzeniami, takimi jak żaluzje albo zamki – taką niespodziankę szykuje nam Tim Cook.

Już za kilka dni (5-9 czerwca) odbędzie się konferencja WWDC 2017, organizowana przez Apple. Ważna dla firmy, ale ta od 4 lat nie zaprezentowała na niej żadnego nowego urządzenia. Tym razem ma być inaczej.

Chociaż "nowe" może być pewną nadinterpretacją, bo według wszelkich znaków na niebie i ziemi, coś podobnego jest już na rynku pod nazwą Google Home i Amazon Echo. Chodzi o głośnik zintegrowany z wirtualnym asystentem. Apple postanowił jednak zrobić to lepiej.

Urządzenie nazywane jest na razie "Siri Speaker". Ma to być niewielki głośnik z subwooferem i kilkoma innymi emiterami dźwięku, składającymi się na wirtualny dźwięk przestrzenny. Ale to nie wszystko. W środku ma pracować elektronika o mocy zbliżonej do poprzedniego modelu iPhone’a, dzięki czemu głosowa komunikacja z Siri ma przebiegać bez problemów. Będzie można jej wydawać polecenia i oczekiwać odpowiedzi.

Całość będzie obsługiwana nie tylko głosowo przez wirtualną asystentkę Siri, ale i za pomocą ekranu dotykowego. Ma oferować lepszą jakość dźwięku niż konkurencyjne urządzenia. Plotki mówią, że w urządzeniu może być zamontowany czujnik, dostosowujący dźwięk do akustyki pomieszczenia, w którym się znajduje.


Nowe głośniki testowali już ponoć w swoich domach pracownicy Apple’a. Producentem urządzenia ma być firma Inventec Corp., producent z Tajwanu, która już robi bezprzewodowe słuchawki AirPod. Głośnika prawdopodobnie nie da się kupić w najbliższym czasie, powinien być jednak dostępny w tym roku.

Siri Speaker ma stanowić centrum automatyzacji urządzeń domowych (zamki czy żaluzje) i oświetlenia za pośrednictwem systemu HomeKit firmy Apple. Jej wprowadzenie jest dla firmy koniecznością, bo Echo i Home nie obsługują Apple Music, lecz inne serwisy z muzyką. A z tym gigant z Cupertino nie może się pogodzić.

Apple prawdopodobnie da dostęp do głośnika swoim partnerom. W zeszłym roku dzięki takim krokom możliwe stało się np. zamówienie transportu Uberem lub wysłanie wiadomości WhatsApp za pomocą polecenia głosowego.

źródło: Blomberg.com
Trwa ładowanie komentarzy...