Megatransfer z polityki do biznesu. Kwalifikacje? Podyplomowe studia z zarządzania i organizacji

Małgorzata Sadurska.
Małgorzata Sadurska. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Małgorzata Sadurska – dotychczasowa szefowa kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy – może odejść z dotychczasowego stanowiska, by zostać wiceprezesem PZU. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Polska Agencja Prasowa, finalna decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w nadchodzącym tygodniu.

Kilka dni temu w PZU zwolniło się miejsce: z funkcji wiceprezesza zrezygnował były poseł PiS Andrzej Jaworski. W poniedziałkowym komunikacie firma poinformowała, że przyczyną rezygnacji Jaworskiego była „realizacja zadań nakreślonych w czasie powołania na Członka Zarządu PZU SA w dniu 13 maja 2016 roku”.

To właśnie na jego miejsce miałaby przejść Sadurska. W informacjach na ten temat wciąż używany jest tryb warunkowy, gdyż Kancelaria Prezydenta nie komentowała w niedzielę wiadomości, jakie opublikowała PAP, a równolegle – Radio ZET.

Choć Sadurska nigdy nie była politykiem z pierwszego szeregu, jest politycznym weteranem. W Sejmie zasiadała od 2005 do 2015 roku, w 2007 r. pełniła też funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma na koncie epizod samorządowy oraz – nieudaną – kampanię do Parlamentu Europejskiego.

Zaskakujące może być jednak to, że Małgorzata Sadurska nie posiada zbyt wielkiego doświadczenia w biznesie: w 2003 roku odbyła studia podyplomowe z zarządzania i organizacji w Lubelskiej Szkole Biznesu.

źródło: Puls Biznesu, PAP
Trwa ładowanie komentarzy...