Polacy nigdy nie byli tak zadowoleni z krajowej gospodarki. Wyprzedzamy nawet Amerykanów

Wynik zadowolenia z polskiej gospodarki jest wyższy niż w ubiegłym roku
Wynik zadowolenia z polskiej gospodarki jest wyższy niż w ubiegłym roku Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Pew Research Center informuje, że zadowolenie z sytuacji gospodarczej w kraju wyraziło aż 64 proc. respondentów w Polsce. Jest to awans w stosunku do 2015 roku, gdzie wynik plasował się na poziomie 38 proc., i 2016 roku – 49 proc. Respondenci tylko z trzech krajach są lepszego zdania o swojej gospodarce niż Polacy.

Bardziej zadowoleni z gospodarki okazali się Holendrzy (87 proc.), Niemcy (86 proc.) i Szwedzi (84 proc.). Stany Zjednoczone oceniły swą pozycję gospodarczą nie najlepiej – zadowolenie wyraziło tylko 58 proc. respondentów, co jeszcze kilka lat temu byłoby zaskakująco niskim wynikiem. Uplasowało to USA dopiero na ósmym miejscu. Za Stanami Zjednoczonymi znalazła się Wielka Brytania z wynikiem 51 proc.

Średnia wskazuje, że 51 proc. twierdzi, że sytuacja gospodarcza ich krajów jest dobra, a 45 proc. wskazuje, że zła.

Warto wspomnieć jeszcze o Grecji, gdzie 98 proc. uznało, że tamtejsza gospodarka ma się źle. Włosi i mieszkańcy Korei Południowej także nie mają najlepszego zdania o gospodarkach swoich krajów, gdzie na zadowolenie wskazuje tylko 15 proc.

Jeśli zaś chodzi o kraje rozwijające się, to najlepiej sytuację gospodarczą oceniają mieszkańcy Indii (83 proc.), Filipin (78 proc.), Senegalu (76 proc.). Najgorsze wyniki mają zaś Brazylia (15 proc.) i Wenezuela (20 proc.)

źródło: Pewglobal
Trwa ładowanie komentarzy...