O obiad w tej restauracji biją się bogacze z całego świata. W tym roku zwycięzca zapłaci za niego 2,7 mln

Restauracja Smith & Wollensky w Nowym Jorku
Restauracja Smith & Wollensky w Nowym Jorku facebook.com/Smith & Wollensky New York City
Obiad w nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky z guru inwestorów, miliarderem Warrenem Buffetem, co roku budzi duże emocje. W 2017 roku możliwość pogawędki z właścicielem holdingu finansowego Berkshire Hathaway będzie kosztowała 2,7 mln dolarów.

"Bitwa o obiad" została stoczona na platformie eBay i zakończyła się w nocy z piątku na sobotę. O możliwość rozmowy z Buffetem ubiegało się 41 osób, a walka toczyła się do ostatnich sekund. Nazwisko zwycięzcy pozostaje jednak nieznane. Wylicytowanej przez niego kwocie daleko jednak do rekordów z lat 2012 i 2016. Wtedy zwycięzcy za wspólny lunch zapłacili po 3,4 mln dolarów.

Po raz pierwszy Buffet zaoferował szansę wylicytowania lunchu w 2000 roku. Wtedy zwycięzca zapłacił „zaledwie” 25 tys. Od tamtej pory przedsiębiorcy przelali na konto wskazanej przez miliardera fundacji charytatywnej Glide w San Francisco ponad 26 mln.

Prestiżowe spotkania odbywają się w restauracji Smith&Wollensky na Manhattanie, a zwycięzca licytacji może zaprosić do stolika 7 swoich znajomych. Choć Buffet określany jest mianem „Wyroczni z Omaha”, zastrzega, że w trakcie dyskusji nie będzie poruszał tematów związanych z inwestowaniem. Chętnie odpowie za to na pytania dotyczące filantropii i życiowej filozofii.


źródło: TVN24bis
Trwa ładowanie komentarzy...