Kim jest przedsiębiorca, który oszukuje Polaków. “Pieniądze na koncie nawet po godzinie”. Poważne ostrzeżenie UOKiK

UOKiK ostrzega przed firmą Roberta Kałuży, która mami Polaków możliwością uzyskania łatwej pożyczki.
UOKiK ostrzega przed firmą Roberta Kałuży, która mami Polaków możliwością uzyskania łatwej pożyczki. 123RF/zdjęcie
Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed działalnością Roberta Kałuży, który reklamuje się pod co najmniej kilkudziesięcioma adresami internetowymi jako firma pożyczkowa.

Zainteresowani pożyczką wysyłają smsy premium albo przelewają pieniądze, ale nie dostają pożyczki. Sms premium lub przelew kosztuje zwykle ponad 30 zł. – Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu!, Pieniądze na koncie nawet po godzinie – bez poręczycieli i zbędnych formalności, Pożyczki od ręki bez BIK – takimi hasłami Kałuża zachęca do skorzystania z “oferty”.

Na stronach, których właścicielem jest Kałuża, znajdują się kalkulatory pożyczkowe. Informacje na stronach sugerują, że można wziąć na nich kredyt. Jak jednak ustalił UOKiK, pożyczki nie są udzielane. Kałuża pwoadzi wiele stron internetowych pod różnymi adresami. Blisko 40 z nich zostało już zablokowanych. Istnieje ryzyko, że pojawią się kolejne.

W ocenie UOKiK działanie przedsiębiorcy naraża konsumentów, którzy chcą pożyczyć pieniądze, na straty finansowe, poprzez wywołanie wrażenie, że rzeczywiście jest on pożyczkodawcą i profesjonalną firmą doradztwa finansowego.

Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku. Robert Kałuża prowadzi działalność gospodarczą pod firmą IP – GROUP Robert Kałużą ul. Powstańców Śląskich 21 44-200 Rybnik.
Trwa ładowanie komentarzy...