Oto najtańszy dom na świecie: kosztuje 4 tys. złotych. Wytrzyma polskie deszcze i wichury, jego budowa trwa trzy dni

Domki można urządzić zgodnie z własnymi preferencjami.
Domki można urządzić zgodnie z własnymi preferencjami. Arched Cabins/Facebook
Firma Arched Cabins wysyła w paczkach wszystkie niezbędne elementy, by złożyć swój własny dom. Chodzi np. o łuki konstrukcyjne, panele sufitowe i podłogowe czy materiały izolacyjne.

Na budowę domu Arched Cabins potrzeba jedynie trzech dni. Montaż domu jest bardzo prosty dzięki łukowatej konstrukcji. Trwa on od 3 do 14 dni, informuje producent. Dom kosztuje od 1 (3,74 tys. zł) do 12 tysięcy dolarów. Materiały, z jakich powstaje domek, to drewno, blachy, plastik czy płyty pilśniowe.

Najdroższy model ma 84 metry kwadratowe powierzchni, może pomieścić 4 sypialnie i 3 łazienki. Wnętrza domków można łatwo dostosować do naszych potrzeb. Producent przesyła nam jedynie łukowatą konstrukcję, aranżacja wnętrza może być taka, jak nam się żywnie podoba. Najmniejsze modele domków można też wykorzystać jako pomieszczenie dla zwierząt domowych. Arched Cabins poza terytorium USA wysyła też swoje domki do innych krajów.
Tanie budownictwo robi ostatnio także w Polsce szybką karierę. Pisaliśmy m.in. o domu, który można postawić w tydzień. Jedna z polskich firm oferuje go już w cenie 24 tys. zł. Jego powierzchnia liczy zaledwie 24,6 m kw.

Na łamach INN:Poland opisaliśmy również dom-cudo, który ma być możliwy do zbudowania w trzy dni. Start-up Solace pracuje nad rozwiązaniem, które pozwala wysłać dom do klienta w kontenerze. Dom składa się niczym meble z Ikei, a koszt to dokładnie 100 tys. zł przy powierzchni użytkowej 44 metry kwadratowe.


źródło: Arched Cabins
Trwa ładowanie komentarzy...