Góra pieniędzy do wzięcia na założenie firmy. Można starać się o 400 tys. zł

Bon na innowacje przeznaczony jest dla mikro- , małych i średnich przedsiębiorców.
Bon na innowacje przeznaczony jest dla mikro- , małych i średnich przedsiębiorców. 123rf/zdjęcie seryjne
Możemy pozyskać nawet 400 tys. zł na wdrożenie aplikacji, usługi czy technologii. Trwa nabór w programie “Bon na innowacje”, który działa w ramach szerszego programu "Inteligentny Rozwój".

Polska gospodarka sukcesywnie pnie się w górę w światowych rankingach innowacyjności. W ostatnim rankingu Bloomberga zanotowaliśmy awans o jedną pozycję, na 22. miejsce. Najbardziej innowacyjną gospodarkę na świecie ma Korea Południowa. I właśnie dla innowacyjnych firm przeznaczone są środki unijne w ramach tzw. bonu na innowacje.

Innowacja to po prostu wdrożenie nowego lub znacząco udoskonalonego produktu w firmie. Ten przedsiębiorca, który nie wprowadza innowacji, nieuchronnie starzeje się i podupada, twierdzi P.F. Drucker, jeden z najwybitniejszych ekspertów zarządzania w korporacjach.

Program "Inteligentny rozwój" zakłada wsparcie projektów, których celem jest opracowanie we współpracy z jednostkami naukowymi nowego lub znacząco ulepszonego produktu. Minimalne fundusze, jakie można uzyskać na działalność firmy to 60 tys. zł, maksymalne: aż 400 tys. zł.


Wsparcie może sięgnąć maksymalnie 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Ich główna część musi dotyczyć innowacji technologicznej.

Łączna pula środków dla innowacyjnych firm to 65 mln zł. Ubiegać się o dotacje mogą wyłącznie mikro, mali lub średni przedsiębiorcy, którzy działają na terenie Polski. Wnioski można wysyłać od 8 czerwca przez 9 kolejnych miesięcy. Termin mija 8 lutego 2018 roku. Formularz zgłoszeniowy można przesłać drogą elektroniczną przez stronę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dokumenty są tutaj.
Trwa ładowanie komentarzy...