Tak Kurski będzie tropić złodziei. TVP zapłaci firmie, która będzie walczyć z kradzieżą jej produkcji

Telewizja Polska będzie walczyć z nielegalnym rozpowszechnianiem jej produkcji w internecie.
Telewizja Polska będzie walczyć z nielegalnym rozpowszechnianiem jej produkcji w internecie. Adam Stępień/Agencja Gazeta
Niebawem w szranki staną firmy, które będą wykrywać i przeciwdziałać nielegalnej eksploatacji i udostępnianiu w internecie produkcji telewizyjnych, do których prawa autorskie ma TVP.

Wybrana w drodze przetargu firma ma monitorować strony internetowe, by wykrywać i zgłaszać nielegalne publikowanie audycji telewizyjnych, np. filmów i seriali, które są pod ochroną ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.

Firma ma wyszukiwać i usuwać linki w wynikach wyszukiwania Google, zgłaszać do usunięcia nielegalne pliki w serwisie Chomikuj.pl, wykrywać nielegalne rozpowszechnianie plików na polskich hostingach plików czy monitorować audycje zamieszczane w serwisie YouTube poza oficjalnymi kanałami Telewizji Polskiej.

Zwycięzca przetargu, który potrwa do 19 czerwca, ma pracować dla TVP przez rok. Niedawno TVP uruchomiła nową wersję serwisu VoD. Jest tam dostępnych znacznie więcej niż dotychczas znanych seriali TVP sprzed lat. Są tam np. “Stawiam na Tolka Banana”, “Daleko od szosy” i “Przygody psa cywila”. Poza tym można tam zobaczyć m.in. “Pitbulla”, “Dr Quinn”, a nawet program “Tomasz Lis na żywo”, informuje portal Wirtualne Media.


Jak powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Safin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych w TVP, TVP stara się przybliżać znane produkcje widzom, jednak ograniczeniem w bezpłatnym udostępnianiu są obowiązujące TVP umowy.

źródło: Wirtualne Media
Trwa ładowanie komentarzy...