To ogłoszenie obnaża patologię naszego rynku pracy. Trudno o większą segregację

Program półkolonii dla dziewczynek i chłopców, które organizuje bydgoska firma Edu-Center, jak widać, diametralnie się różni.
Program półkolonii dla dziewczynek i chłopców, które organizuje bydgoska firma Edu-Center, jak widać, diametralnie się różni. Facebook/Edu-Center
Bydgoska firma Edu-Center zajmuje się m.in. organizowaniem kursów językowych dla dzieci, dorosłych i seniorów. Na zajęciach stawia na korzystanie z tabletów i tablicy informacyjnej, dzięki temu nauka języków ma być przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Organizuje też przeróżne imprezy dla dzieci po to, by nauka była jak najskuteczniejsza. Jak wiadomo, dzieciom często trudniej o długą koncentrację przy nauce niż dorosłym, dobrze więc zapewnić im różnorakie bodźce.

I w tym celu firma Edu-Center postanowiła zorganizować półkolonie. Ale uwaga: znacząco różne dla dziewczynek i chłopców. Jak się wydaje, bydgoskie przedsiębiorstwo postanowiło zorganizować dzieciom też wstępne, bardziej ogólne przygotowanie do wymagań rynku pracy.

Dziewczynki podczas półkolonii mogą pouczyć się o kosmetykach, chodzeniu do spa, komponowaniu diety i plażingu. Dowiedzą się także, jak tworzyć biżuterię. Będą też wiedziały, jak przygotować sobie profesjonalną sesję foto.

Chłopcy za to dowiedzą się, jak skutecznie spędzić czas przed komputerem. Spędzą też czas w gaming roomie, będą mogli pograć w planszówki, pouczą się o druku 3D, poznają techniki szybkiego zapamiętywania.

Co wnoszą takie zajęcia? Naszym zdaniem tylko pogłębiają różnice w zarobkach, np. w branży informatycznej. Na kierowniczych stanowiskach w branży IT tylko w 11 proc. pracują kobiety. Naszym zdaniem warto raczej promować wśród dziewczynek komputery, w równym stopniu co u chłopców, o czym opowiedziała nam prezes Dell Claire Vyvyan, która zrobiła karierę w korporacjach IT zdominowanych przez mężczyzn.

(Podesłane przez Katarzynę) Otóż jeśli wydaje się Wam, że w 2017 roku istnieją jakieś granice przyzwoitości jak chodzi...

Opublikowany przez Gender to nie ideologia na 17 czerwca 2017
Trwa ładowanie komentarzy...