Skarbówka zwalnia tysiące osób. Taki jest efekt powstania nowej SUPERINSTYTUCJI

Inauguracja Krajowej Administracji Skarbowej.
Inauguracja Krajowej Administracji Skarbowej. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Ponad dwa i pół tysiąca osób nie znajdzie pracy w nowej Krajowej Administracji Skarbowej, informuje RMF FM. Reporter stacji dotarł do danych pokazujących skalę zwolnień. Do końca maja pracownicy administracji skarbowej, kontroli skarbowej i służby celnej mieli stać się pracownikami nowej KAS.

Jeszcze na początku czerwca Ministerstwo Finansów ustami wiceministra Mariana Banasia podało, że redukcja zatrudnienia wyniosła 4 procent. RMF FM potwierdza te informacje i pisze, że pracę stracił co 20. pracownik skarbówki.

"Większość zwolnionych miała mieć już uprawnienia emerytalne. Chodzi o 1400 pracowników i 151 funkcjonariuszy. Ponad 200 osób nie dostało propozycji zatrudnienia przez związki z organami bezpieczeństwa PRL" – podaje rozgłośnia. Zwolnionym ma przysługiwać 6-miesięczna odprawa.

Krajowa Administracja Skarbowa to struktura, która działa w ramach połączenia administracji podatkowej, kontroli skarbowej i służby celnej. Organami KAS są minister właściwy do spraw finansów publicznych, szef Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektorzy izb administracji skarbowej, naczelnicy urzędów skarbowych oraz naczelnicy urzędów celno-skarbowych.

źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...