Kolejna edycja InnoSHARE'17 rusza z kopyta. Do Warszawy ściąga kwiat biznesu i nauki

innoSHARE'2016
innoSHARE'2016 Studenckie Forum Business Centre Club Region Warszawa / Facebook.com
Już tylko godziny dzielą nas od kongresu innoSHARE’17. Odbędzie się 21 i 22 czerwca 2017 roku w Warszawie. Na uczestników czekają dwa dni wypełnione prelekcjami, wystąpieniami, pitchami, prezentacjami i dyskusji z praktykami innowacji z nauki i biznesu. Lista ekspertów jest imponująca.

"innoSHARE'17 - people, knowledge, impact" – będzie już trzecią edycją Kongresu Polski Innowacyjnej. Kongres jest dedykowany młodym naukowcom, doktorantom, pracownikom naukowym i studentom oraz pracownikom działów R&D, przedsiębiorcom i inwestorom. Słowem – wszystkim, którzy są zainteresowani rozwojem rynku start-upów i wysokich technologii w Polsce.

Pierwszy dzień kongresu to Think Tank dla Społeczności Polski Innowacyjnej, jej partnerów i uczestników innoSHARE'17. Drugi jest poświęcony praktycznemu podejściu do tworzeniu innowacji i start-upów, funkcjonowania w świecie nauki i biznesu oraz rozwijania swojego MŚP m.in. poprzez wychodzenie na rynki zagraniczne.

– Staramy się aby kongres był miejscem, gdzie spotykają się przedstawiciele nauki i biznesu. Budujemy nowatorską przestrzeń współpracy, opartą na młodych naukowcach, ekspertach oraz innowatorach. Wiemy, jak ważne jest wsparcie umiędzynaradawiania polskich uczelni i start-upów, dlatego bazujemy na kontakcie m.in. z młodą Polonią kształcącą się za granicą. Stąd też kolejna edycja wydarzenia z szerszym udziałem m.in. przedstawicieli Fundacji Polonium – mówi CEO Polski Innowacyjnej Sławomir Olejnik.


Faktycznie, wśród prelegentów jest prof. dr inż. Andrzej Pawlak, wykładowca Stanford Univeristy i Cambridge, twórca wielu innowacji m.in. dla: GM czy Hitachi. Poprowadzi on warsztat „Jak myśleć aby znaleźć nisze i stworzyć globalne technologie?”.

Głos zabiorą również przedstawiciele instytucji publicznych, firm, startupów i organizacji otoczenia biznesu – Polacy z kraju i Polonia. Ekspertami tegorocznej edycji będą m.in. prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat (NCBR), dr n. med. Grzegorz Goryszewski (Grupa Allenort), prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl (AGH), dr Ian Firla (OSTC), prof. dr inż. Wiesław Nowiński, dr Karolina Mirowska (Fundacja Polonium), Dariusz Żuk (BL Poland), Julia Szopa (Startup Poland), Eliza Kruczkowska (PFR), Bartosz Sokoliński (ARP), Łukasz Pietrzkiewicz (Fluid S.A.) i wielu innych gości.

Impreza odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2017 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Szczegóły i rejestracja na stronie www.innoshare.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.